Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

TBUSA BATTER UP

JAMES OATES SPORTS COMPLEX / DOTHAN, AL
May 4, 2024 through May 5, 2024

** 2024 SEASON BASEBALL SCHEDULE**  (DOTHAN, AL) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-15U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.  TEAM AGE MOVES UP AUGUST 1, 2023.

 

 

 

14U - Northcutt NO Steel Cleats in Batting Cage

 

**FIELD LOCATIONS** 

 

JAMES OATES COMPLEX - 300 TAYLOR RD., DOTHAN, AL 36303 

NORTHCUTT FIELD - 501 RECREATION RD., AL 36303 

 PITTMAN FIELD - 1701 STADIUM ST., DOTHAN, AL 36301 

MIRACLE FIELD - 501 RECREATION RD., DOTHAN, AL 36303 

 

8U - JAMES OATES SOFTBALL COMPLEX (Turf Infields)

10U/11U - JAMES OATES BASEBALL COMPLEX (Turf Infields) 

Please See Rules for Turf Fields at James Oates (Listed Below) 

13U - MIRACLE FIELDS (HARDY) 

14U - PITTMAM FIELD and NORTHCUTT FIELD

 

James Oates Turf Field Rules

  Approved Equipment Only 

No Spikes/Metal Cleats 
(Molded cleats or Athletic shoes ONLY) 
No Peanuts. No Gum. No Seeds IN PARK 
No Tobacco of any kind IN PARK 
No Sports Drinks (Only Water in Dugouts or on Fields)
No Alcohol  
No Sharp Objects 
No Pets. No Bicycles. No Scooters. ETC. 
PLEASE FOLLOW THE RULES
TEAMS THAT DO NOT FOLLOW THE RULES WILL BE REMOVED BY THE CITY
 

 

 

Visit Dothan

 

 

 

 

7U
No teams have registered for this age group.

8U
Team Name Age City, State
USA Prime Panhandle 8 Marianna, FL
Alabama Outlaws 8U 8 Dothan, AL
Panhandle Hurricanes 8u 8 Panama city, FL
LA Swat 8 Enterprise, AL
Peach state patriots 8 Sylvester, GA
Gulf Coast Crush 8u 8 Panama City, FL
Wildthings 8 Malvern, AL
South Houston Tribe 8 Cottonwood, AL

9U
No teams have registered for this age group.

10U
Team Name Age City, State
Alabama Outlaws 10U 10 Dothan, AL
Alabama Outlaws 9U 10 Dothan, AL
Wiregrass Yard Goats 10 Dothan, AL
Grease Monkeys 10 Dothan, AL
Gulf Coast Crush 9U 10 Panama City, FL
5 Star National BLACK 10 Tifton, GA
Pines Navy 10 Hahira, GA
Albany Xpress 10 Albany, GA
Tridents Baseball Club 10u 10 Panama City, FL
Knuckelheads 10U 10 Thomasville, GA
Gulf Coast Crush 10u 10 Panama City, FL

11U
Team Name Age City, State
Pelicans 11 Panama City, FL
5 Star National WHITE 11 Tifton, GA
Coastal 28 11 CRAWFORDVILLE, FL
The Farm - Deloach 10 Moultrie, GA
Northmen-TLH 11 Tallahassee, FL
Grease Monkeys 11 Dothan, AL
USA Prime Panhandle 11 Marianna, FL
Pike Road Baseball 11U Norris 11 Pike Road, AL
North Walton Diamond Runners 11 Defuniak Springs Fl., FL
Scrappers 11 Ashford, AL
Troy Warriors 11U 11 Troy, AL
Express Baseball 11 Ozark, AL
Wiregrass Select 11 Enterprise, AL

12U
No teams have registered for this age group.

13U
Team Name Age City, State
Saxons 13U 13 Leesburg, GA
850 Waves 13 Lynn Haven, FL
South GA Sox 13 Leesburg, GA
South Houston Tribe 13 Cottonwood, AL
Wiregrass Prospects 13U 13 Geneva, AL

14U
Team Name Age City, State
Prime 9 14U Phillips 14 Dothan, AL
South Houston Tribe 14 Cottonwood, AL
Canes Southeast 14U - Wiregrass 14 Dothan, AL
USA Prime Panhandle 14 Marianna, FL
Coastal 28 13U 14 CRAWFORDVILLE, FL
DOTHAN DODGERS 14U 14 Dothan, AL
Panhandle Renegades 14 Bonifay, FL
WAR 14U 14 TALLAHASSEE, FL
Knuckleheads 14 Thomasville, GA
South ga bombsquad 14 Sale City, GA

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

8U
Score
Game Date / Time Location
16
11
Alabama Outlaws 8U
LA Swat
-vs- 05/04/2024 - 8:00 AM FIELD 3
4
5
Wildthings
USA Prime Panhandle
-vs- 05/04/2024 - 8:00 AM FIELD 4
17
17
Gulf Coast Crush 8u
LA Swat
-vs- 05/04/2024 - 9:20 AM FIELD 3
17
2
Wildthings
Panhandle Hurricanes 8u
-vs- 05/04/2024 - 9:20 AM FIELD 4
0
16
Peach state patriots
Alabama Outlaws 8U
-vs- 05/04/2024 - 10:40 AM FIELD 3
7
19
South Houston Tribe
USA Prime Panhandle
-vs- 05/04/2024 - 10:40 AM FIELD 4
12
13
Peach state patriots
Gulf Coast Crush 8u
-vs- 05/04/2024 - 12:00 PM FIELD 3
8
21
South Houston Tribe
Panhandle Hurricanes 8u
-vs- 05/04/2024 - 12:00 PM FIELD 4
16
15
LA Swat
Peach state patriots
-vs- 05/05/2024 - 8:00 AM FIELD 4 (GROUP B) GM1
11
14
Panhandle Hurricanes 8u
South Houston Tribe
-vs- 05/05/2024 - 9:20 AM FIELD 4 (GROUP B) GM2
17
2
LA Swat
South Houston Tribe
-vs- 05/05/2024 - 10:40 AM FIELD 4 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
1
15
USA Prime Panhandle
Gulf Coast Crush 8u
-vs- 05/05/2024 - 8:00 AM FIELD 3 (GROUP A) GM1
9
8
Alabama Outlaws 8U
Wildthings
-vs- 05/05/2024 - 9:20 AM FIELD 3 (GROUP A) GM2
7
6
Gulf Coast Crush 8u
Alabama Outlaws 8U
-vs- 05/05/2024 - 10:40 AM FIELD 3 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

10U
Score
Game Date / Time Location
11
11
Alabama Outlaws 9U
Grease Monkeys
-vs- 05/04/2024 - 8:00 AM FIELD 2
12
7
Gulf Coast Crush 9U
Wiregrass Yard Goats
-vs- 05/04/2024 - 8:00 AM FIELD 3
15
5
Knuckelheads 10U
Tridents Baseball Club 10u
-vs- 05/04/2024 - 8:00 AM FIELD 4
4
12
Alabama Outlaws 9U
Albany Xpress
-vs- 05/04/2024 - 9:40 AM FIELD 2
8
14
Gulf Coast Crush 9U
5 Star National BLACK
-vs- 05/04/2024 - 9:40 AM FIELD 3
11
5
Knuckelheads 10U
Alabama Outlaws 10U
-vs- 05/04/2024 - 9:40 AM FIELD 4
23
6
Gulf Coast Crush 10u
Grease Monkeys
-vs- 05/04/2024 - 11:20 AM FIELD 2
11
7
Wiregrass Yard Goats
Pines Navy
-vs- 05/04/2024 - 11:20 AM FIELD 3
1
17
Tridents Baseball Club 10u
5 Star National BLACK
-vs- 05/04/2024 - 11:20 AM FIELD 4
13
5
Gulf Coast Crush 10u
Albany Xpress
-vs- 05/04/2024 - 1:00 PM FIELD 2
0
16
Alabama Outlaws 10U
Pines Navy
-vs- 05/04/2024 - 1:00 PM FIELD 3
11
2
Alabama Outlaws 10U
Tridents Baseball Club 10u
-vs- 05/05/2024 - 8:00 AM FIELD 4 (GROUP B) GM1
6
9
Alabama Outlaws 9U
Grease Monkeys
-vs- 05/05/2024 - 9:40 AM FIELD 4 (GROUP B) GM2
12
2
Gulf Coast Crush 9U
Alabama Outlaws 10U
-vs- 05/05/2024 - 11:20 AM FIELD 4 (GROUP B) GM3
9
1
Gulf Coast Crush 9U
Grease Monkeys
-vs- 05/05/2024 - 1:00 PM FIELD 4 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
6
5
Pines Navy
Albany Xpress
-vs- 05/05/2024 - 8:00 AM FIELD 2 (GROUP A) GM1
5
4
Gulf Coast Crush 10u
Wiregrass Yard Goats
-vs- 05/05/2024 - 8:00 AM FIELD 3 (GROUP A) GM2
10
0
5 Star National BLACK
Pines Navy
-vs- 05/05/2024 - 9:40 AM FIELD 2 (GROUP A) GM3
4
15
Knuckelheads 10U
Gulf Coast Crush 10u
-vs- 05/05/2024 - 9:40 AM FIELD 3 (GROUP A) GM4
6
4
5 Star National BLACK
Gulf Coast Crush 10u
-vs- 05/05/2024 - 11:20 AM FIELD 2 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

11U
Score
Game Date / Time Location
10
8
USA Prime Panhandle
North Walton Diamond Runners
-vs- 05/04/2024 - 8:00 AM FIELD 1
5
10
Grease Monkeys
Coastal 28
-vs- 05/04/2024 - 8:00 AM FIELD 6
13
0
Wiregrass Select
Northmen-TLH
-vs- 05/04/2024 - 8:00 AM FIELD 5
4
15
USA Prime Panhandle
Pelicans
-vs- 05/04/2024 - 9:40 AM FIELD 1
11
4
5 Star National WHITE
Grease Monkeys
-vs- 05/04/2024 - 9:40 AM FIELD 6
5
3
Wiregrass Select
The Farm - Deloach
-vs- 05/04/2024 - 9:40 AM FIELD 5
8
12
North Walton Diamond Runners
Troy Warriors 11U
-vs- 05/04/2024 - 11:20 AM FIELD 1
10
3
Scrappers
Coastal 28
-vs- 05/04/2024 - 11:20 AM FIELD 6
16
8
Express Baseball
Northmen-TLH
-vs- 05/04/2024 - 11:20 AM FIELD 5
1
16
Pike Road Baseball 11U Norris
Pelicans
-vs- 05/04/2024 - 1:00 PM FIELD 1
4
5
Scrappers
The Farm - Deloach
-vs- 05/04/2024 - 1:00 PM FIELD 6
6
5
Express Baseball
5 Star National WHITE
-vs- 05/04/2024 - 1:00 PM FIELD 5
7
8
Pike Road Baseball 11U Norris
Troy Warriors 11U
-vs- 05/04/2024 - 2:40 PM FIELD 1
12
5
Pike Road Baseball 11U Norris
Northmen-TLH
-vs- 05/05/2024 - 8:00 AM FIELD 5 (GROUP B) GM1
10
4
Grease Monkeys
North Walton Diamond Runners
-vs- 05/05/2024 - 9:40 AM FIELD 5 (GROUP B) GM2
9
3
USA Prime Panhandle
Pike Road Baseball 11U Norris
-vs- 05/05/2024 - 11:20 AM FIELD 5 (GROUP B) GM3
3
11
Grease Monkeys
USA Prime Panhandle
-vs- 05/05/2024 - 1:00 PM FIELD 5 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
3
9
Troy Warriors 11U
Scrappers
-vs- 05/05/2024 - 8:00 AM FIELD 1 (GROUP A) GM1
6
8
Express Baseball
The Farm - Deloach
-vs- 05/05/2024 - 8:00 AM FIELD 6 (GROUP A) GM2
8
0
Wiregrass Select
Coastal 28
-vs- 05/05/2024 - 9:40 AM FIELD 1 (GROUP A) GM3
12
2
Pelicans
5 Star National WHITE
-vs- 05/05/2024 - 9:40 AM FIELD 6 (GROUP A) GM4
1
2
Scrappers
Wiregrass Select
-vs- 05/05/2024 - 11:20 AM FIELD 1 (GROUP A) GM5
16
1
Pelicans
The Farm - Deloach
-vs- 05/05/2024 - 11:20 AM FIELD 6 (GROUP A) GM6
1
0
Wiregrass Select
Pelicans
-vs- 05/05/2024 - 1:00 PM FIELD 1 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

13U
Score
Game Date / Time Location
2
13
South Houston Tribe
Wiregrass Prospects 13U
-vs- 05/04/2024 - 8:00 AM HARDY
2
10
South Houston Tribe
Saxons 13U
-vs- 05/04/2024 - 9:40 AM HARDY
10
12
Wiregrass Prospects 13U
South GA Sox
-vs- 05/04/2024 - 11:20 AM HARDY
8
0
850 Waves
Saxons 13U
-vs- 05/04/2024 - 1:00 PM HARDY
1
11
850 Waves
South GA Sox
-vs- 05/04/2024 - 2:40 PM HARDY
9
4
Wiregrass Prospects 13U
South Houston Tribe
-vs- 05/05/2024 - 8:00 AM HARDY (GM1)
4
9
Saxons 13U
850 Waves
-vs- 05/05/2024 - 9:40 AM HARDY (GM2)
13
1
South GA Sox
Wiregrass Prospects 13U
-vs- 05/05/2024 - 11:20 AM HARDY (GM3)
4
8
South GA Sox
850 Waves
-vs- 05/05/2024 - 1:00 PM HARDY (CHAMPIONSHIP)

14U
Score
Game Date / Time Location
9
8
USA Prime Panhandle
Canes Southeast 14U - Wiregrass
-vs- 05/04/2024 - 8:00 AM NORTHCUTT
11
5
Prime 9 14U Phillips
South Houston Tribe
-vs- 05/04/2024 - 8:00 AM PITTMAN
10
5
USA Prime Panhandle
Panhandle Renegades
-vs- 05/04/2024 - 9:40 AM NORTHCUTT
5
8
Prime 9 14U Phillips
WAR 14U
-vs- 05/04/2024 - 9:40 AM PITTMAN
5
2
Canes Southeast 14U - Wiregrass
Knuckleheads
-vs- 05/04/2024 - 11:20 AM NORTHCUTT
6
19
South Houston Tribe
DOTHAN DODGERS 14U
-vs- 05/04/2024 - 11:20 AM PITTMAN
2
5
Panhandle Renegades
Coastal 28 13U
-vs- 05/04/2024 - 1:00 PM NORTHCUTT
12
10
South ga bombsquad
WAR 14U
-vs- 05/04/2024 - 1:00 PM PITTMAN
2
11
Knuckleheads
Coastal 28 13U
-vs- 05/04/2024 - 2:40 PM NORTHCUTT
8
15
South ga bombsquad
DOTHAN DODGERS 14U
-vs- 05/04/2024 - 2:40 PM PITTMAN
5
3
Knuckleheads
South Houston Tribe
-vs- 05/05/2024 - 8:00 AM PITTMAN (GROUP B) GM1
2
3
South ga bombsquad
Panhandle Renegades
-vs- 05/05/2024 - 9:40 AM PITTMAN (GROUP B) GM2
2
8
WAR 14U
Knuckleheads
-vs- 05/05/2024 - 11:20 AM PITTMAN (GROUP B) GM3
14
6
Knuckleheads
Panhandle Renegades
-vs- 05/05/2024 - 1:00 PM PITTMAN (GROUP B) CHAMPIONSHIP
8
6
Canes Southeast 14U - Wiregrass
Prime 9 14U Phillips
-vs- 05/05/2024 - 8:00 AM NORTHCUTT (GROUP A) GM1
1
7
USA Prime Panhandle
DOTHAN DODGERS 14U
-vs- 05/05/2024 - 9:40 AM NORTHCUTT (GROUP A) GM2
4
6
Coastal 28 13U
Canes Southeast 14U - Wiregrass
-vs- 05/05/2024 - 11:20 AM NORTHCUTT (GROUP A) GM3
6
5
Canes Southeast 14U - Wiregrass
DOTHAN DODGERS 14U
-vs- 05/05/2024 - 1:00 PM NORTHCUTT (GROUP A) CHAMPIONSHIP

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Gulf Coast Crush 8u 3-0-1 8-3-1 1 3
Alabama Outlaws 8U 3-1-0 14-17-0 2 1
USA Prime Panhandle 2-1-0 15-18-0 3 2
Wildthings 1-2-0 30-26-0 4 4
LA Swat 2-1-1 4-14-2 5 6
South Houston Tribe 1-3-0 1-17-0 6 8
Panhandle Hurricanes 8u 1-2-0 18-18-2 7 5
Peach state patriots 0-3-0 0-3-0 8 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-04 Alabama Outlaws 8U 16 LA Swat 11
5-04 Wildthings 4 USA Prime Panhandle 5
5-04 Gulf Coast Crush 8u 17 LA Swat 17
5-04 Wildthings 17 Panhandle Hurricanes 8u 2
5-04 Peach state patriots 0 Alabama Outlaws 8U 16
5-04 South Houston Tribe 7 USA Prime Panhandle 19
5-04 Peach state patriots 12 Gulf Coast Crush 8u 13
5-04 South Houston Tribe 8 Panhandle Hurricanes 8u 21
5-05 LA Swat 16 Peach state patriots 15
5-05 Panhandle Hurricanes 8u 11 South Houston Tribe 14
5-05 LA Swat 17 South Houston Tribe 2
5-05 USA Prime Panhandle 1 Gulf Coast Crush 8u 15
5-05 Alabama Outlaws 8U 9 Wildthings 8
5-05 Gulf Coast Crush 8u 7 Alabama Outlaws 8U 6

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
5 Star National BLACK 4-0-0 7-4-0 1 1
Gulf Coast Crush 10u 4-1-0 4-1-0 2 3
Knuckelheads 10U 2-1-0 5-3-0 3 2
Pines Navy 2-2-0 2-2-0 4 4
Albany Xpress 1-2-0 4-3-0 5 5
Wiregrass Yard Goats 1-2-0 13-8-0 6 6
Gulf Coast Crush 9U 3-1-0 3-1-0 7 7
Grease Monkeys 1-2-1 7-15-1 8 9
Alabama Outlaws 9U 0-2-1 0-2-1 9 8
Alabama Outlaws 10U 1-3-0 12-29-1 10 10
Tridents Baseball Club 10u 0-3-0 0-3-0 11 11

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-04 Alabama Outlaws 9U 11 Grease Monkeys 11
5-04 Gulf Coast Crush 9U 12 Wiregrass Yard Goats 7
5-04 Knuckelheads 10U 15 Tridents Baseball Club 10u 5
5-04 Alabama Outlaws 9U 4 Albany Xpress 12
5-04 Gulf Coast Crush 9U 8 5 Star National BLACK 14
5-04 Knuckelheads 10U 11 Alabama Outlaws 10U 5
5-04 Gulf Coast Crush 10u 23 Grease Monkeys 6
5-04 Wiregrass Yard Goats 11 Pines Navy 7
5-04 Tridents Baseball Club 10u 1 5 Star National BLACK 17
5-04 Gulf Coast Crush 10u 13 Albany Xpress 5
5-04 Alabama Outlaws 10U 0 Pines Navy 16
5-05 Alabama Outlaws 10U 11 Tridents Baseball Club 10u 2
5-05 Alabama Outlaws 9U 6 Grease Monkeys 9
5-05 Gulf Coast Crush 9U 12 Alabama Outlaws 10U 2
5-05 Gulf Coast Crush 9U 9 Grease Monkeys 1
5-05 Pines Navy 6 Albany Xpress 5
5-05 Gulf Coast Crush 10u 5 Wiregrass Yard Goats 4
5-05 5 Star National BLACK 10 Pines Navy 0
5-05 Knuckelheads 10U 4 Gulf Coast Crush 10u 15
5-05 5 Star National BLACK 6 Gulf Coast Crush 10u 4

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Wiregrass Select 5-0-0 12-1-1 1 1
Pelicans 4-1-0 7-6-0 2 2
The Farm - Deloach 2-2-0 2-2-0 3 6
Scrappers 2-2-0 17-3-1 4 5
Express Baseball 2-1-0 19-8-0 5 3
Troy Warriors 11U 2-1-0 12-6-0 6 4
5 Star National WHITE 1-2-0 1-2-0 7 7
Coastal 28 1-2-0 8-18-1 8 8
USA Prime Panhandle 3-1-0 18-10-0 9 9
Grease Monkeys 1-3-0 4-15-1 10 10
North Walton Diamond Runners 0-3-0 4-15-2 11 11
Pike Road Baseball 11U Norris 1-3-0 1-3-0 12 12
Northmen-TLH 0-3-0 2-9-0 13 13

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-04 USA Prime Panhandle 10 North Walton Diamond Runners 8
5-04 Grease Monkeys 5 Coastal 28 10
5-04 Wiregrass Select 13 Northmen-TLH 0
5-04 USA Prime Panhandle 4 Pelicans 15
5-04 5 Star National WHITE 11 Grease Monkeys 4
5-04 Wiregrass Select 5 The Farm - Deloach 3
5-04 North Walton Diamond Runners 8 Troy Warriors 11U 12
5-04 Scrappers 10 Coastal 28 3
5-04 Express Baseball 16 Northmen-TLH 8
5-04 Pike Road Baseball 11U Norris 1 Pelicans 16
5-04 Scrappers 4 The Farm - Deloach 5
5-04 Express Baseball 6 5 Star National WHITE 5
5-04 Pike Road Baseball 11U Norris 7 Troy Warriors 11U 8
5-05 Pike Road Baseball 11U Norris 12 Northmen-TLH 5
5-05 Grease Monkeys 10 North Walton Diamond Runners 4
5-05 USA Prime Panhandle 9 Pike Road Baseball 11U Norris 3
5-05 Grease Monkeys 3 USA Prime Panhandle 11
5-05 Troy Warriors 11U 3 Scrappers 9
5-05 Express Baseball 6 The Farm - Deloach 8
5-05 Wiregrass Select 8 Coastal 28 0
5-05 Pelicans 12 5 Star National WHITE 2
5-05 Scrappers 1 Wiregrass Select 2
5-05 Pelicans 16 The Farm - Deloach 1
5-05 Wiregrass Select 1 Pelicans 0

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
850 Waves 3-1-0 16-16-0 1 3
South GA Sox 3-1-0 7-4-0 2 1
Saxons 13U 1-2-0 2-6-1 3 2
Wiregrass Prospects 13U 2-2-0 4-3-0 4 4
South Houston Tribe 0-3-0 0-22-0 5 5

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-04 South Houston Tribe 2 Wiregrass Prospects 13U 13
5-04 South Houston Tribe 2 Saxons 13U 10
5-04 Wiregrass Prospects 13U 10 South GA Sox 12
5-04 850 Waves 8 Saxons 13U 0
5-04 850 Waves 1 South GA Sox 11
5-05 Wiregrass Prospects 13U 9 South Houston Tribe 4
5-05 Saxons 13U 4 850 Waves 9
5-05 South GA Sox 13 Wiregrass Prospects 13U 1
5-05 South GA Sox 4 850 Waves 8

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Canes Southeast 14U - Wiregrass 4-1-0 10-3-0 1 4
DOTHAN DODGERS 14U 3-1-0 9-2-0 2 3
Coastal 28 13U 2-1-0 2-6-0 3 1
USA Prime Panhandle 2-1-0 13-23-1 4 2
Prime 9 14U Phillips 1-2-0 6-9-0 5 5
Knuckleheads 3-2-0 3-2-0 6 9
Panhandle Renegades 1-3-0 1-8-0 7 8
WAR 14U 1-2-0 4-3-0 8 6
South ga bombsquad 1-2-0 1-2-0 9 7
South Houston Tribe 0-3-0 5-10-0 10 10

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-04 USA Prime Panhandle 9 Canes Southeast 14U - Wiregrass 8
5-04 Prime 9 14U Phillips 11 South Houston Tribe 5
5-04 USA Prime Panhandle 10 Panhandle Renegades 5
5-04 Prime 9 14U Phillips 5 WAR 14U 8
5-04 Canes Southeast 14U - Wiregrass 5 Knuckleheads 2
5-04 South Houston Tribe 6 DOTHAN DODGERS 14U 19
5-04 Panhandle Renegades 2 Coastal 28 13U 5
5-04 South ga bombsquad 12 WAR 14U 10
5-04 Knuckleheads 2 Coastal 28 13U 11
5-04 South ga bombsquad 8 DOTHAN DODGERS 14U 15
5-05 Knuckleheads 5 South Houston Tribe 3
5-05 South ga bombsquad 2 Panhandle Renegades 3
5-05 WAR 14U 2 Knuckleheads 8
5-05 Knuckleheads 14 Panhandle Renegades 6
5-05 Canes Southeast 14U - Wiregrass 8 Prime 9 14U Phillips 6
5-05 USA Prime Panhandle 1 DOTHAN DODGERS 14U 7
5-05 Coastal 28 13U 4 Canes Southeast 14U - Wiregrass 6
5-05 Canes Southeast 14U - Wiregrass 6 DOTHAN DODGERS 14U 5

Event Address: 300 TAYLOR RD, DOTHAN, AL 36303

Map and Directions Map and Directions

Weather:

DOTHAN WEATHER