Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

TBUSA OCTOBER HOWL

MERE SPORTS COMPLEX / MARIANNA, FL
October 29, 2022 through October 30, 2022

**NEW 2023 SEASON FALL BASEBALL SCHEDULE**  (MARIANNA, FL) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-15U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.  TEAM AGE MOVES UP AUGUST 1, 2022.


BRACKETS POSTED WEDNESDAY AT MIDNIGHT 

 

**LOCATIONS**

7U thru 13U - MERE SPORTS COMPLEX 3625 CAVERNS RD., MARIANNA, FL

14U/15U - CHIPLEY HIGH SCHOOL 1545 BRICKYARD RD., CHIPLEY, FL


TEAMS AGE MOVE UP AUGUST 1, 2022 FOR NEW 2023 SEASON 

-PLEASE CREATE NEW TEAM AND REGISTER-

LIMITED FALL SPOTS AVAILABLE

7U
Team Name Age City, State
Crush 7u 7 Panama City, FL
WildThings 7U 7 Dothan, AL

8U
Team Name Age City, State
Alabama Outlaws 8 Headland, AL
Tallahassee Renegades 8 Tallahassee, FL
Sandlot 8U 8 Carrabelle, FL
Tallahassee Heat 8u 8 Tallahassee, FL
Gulf Coast Crush 8u 8 Panama City, FL

9U
Team Name Age City, State
Panama City Iron Pigs 9 Panama City, FL
Circle City Liberty 9 Dothan, AL
Gulf Coast Crush 9u 9 Panama City, FL
Tallahassee Heat 9 Tallahassee, FL
HeatWave Travel 9 Panama City, FL
Mpact Sports 9 Marianna, FL
South Alabama Titans 9 Headland, AL

10U
Team Name Age City, State
South Walton Hawks 10U Kreinus 10 Santa Rosa Beach, FL
Wiregrass Elite 10u 10 Geneva, AL
Tallahassee Renegades 10 Tallahassee, FL
Mpact Sports 10 Marianna, FL
Pelicans 10 Panama City, FL

11U
Team Name Age City, State
Wakulla Warhawks 11 Sopchoppy, FL
Mpact Sports 11U 11 Marianna, FL
Sandlot Legends 11 Ashford, AL
Gulf Coast Spartans 11U 11 Panama City, FL
DKSA ELITE 11U 11 Thomasville, GA

12U
Team Name Age City, State
Wiregrass Prospects 12 Geneva, AL
Emerald Coast Marlins 12 Panama City Beach, FL
850 Waves 12 Lynn Haven, FL
Eagles 12U 12 Niceville, FL
Owls 12 Slocomb, AL

13U
Team Name Age City, State
Thomasville Warriors 13 Thomasville, GA
FSA 13U 13 Thomasville, GA
East Coast Sox Florida 13 Niceville, FL

14U
Team Name Age City, State
DKSA Elite 14U 14 Thomasville, GA
Florida Grind 14U Thomas 14 Panama city, FL
East Coast Sox Florida 14 Niceville, FL
Mpact Sports 14 Marianna, FL
Clubhouse Baseball 14u Blue 14 Pace, FL
CC Titans 14 Tallahassee, FL

15U
Team Name Age City, State
Panhandle Prime 15 Panama City, FL
Regulators 14U 15 DOTHAN, AL
DKSA ELITE 15 Thomasville, GA
Attack Baseball 14U 15 PENSACOLA, FL
Wiregrass Cardinals 14U 15 Newville, AL

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

7U
Score
Game Date / Time Location
12
16
Crush 7u
WildThings 7U
-vs- 10/29/2022 - 11:00 AM FIELD 9
9
14
Crush 7u
WildThings 7U
-vs- 10/29/2022 - 12:10 PM FIELD 9
9
11
Crush 7u
WildThings 7U
-vs- 10/29/2022 - 1:20 PM FIELD 9

8U
Score
Game Date / Time Location
11
1
Alabama Outlaws
Sandlot 8U
-vs- 10/29/2022 - 8:00 AM FIELD 8
10
5
Alabama Outlaws
Tallahassee Renegades
-vs- 10/29/2022 - 9:10 AM FIELD 8
0
13
Sandlot 8U
Tallahassee Heat 8u
-vs- 10/29/2022 - 10:20 AM FIELD 8
18
4
Gulf Coast Crush 8u
Tallahassee Renegades
-vs- 10/29/2022 - 11:30 AM FIELD 8
16
2
Gulf Coast Crush 8u
Tallahassee Heat 8u
-vs- 10/29/2022 - 12:40 PM FIELD 8
15
16
Sandlot 8U
Tallahassee Renegades
-vs- 10/30/2022 - 8:00 AM FIELD 8 (GM1)
10
16
Alabama Outlaws
Tallahassee Heat 8u
-vs- 10/30/2022 - 9:20 AM FIELD 8 (GM2)
17
2
Gulf Coast Crush 8u
Tallahassee Renegades
-vs- 10/30/2022 - 10:40 AM FIELD 8 (GM3)
14
0
Gulf Coast Crush 8u
Tallahassee Heat 8u
-vs- 10/30/2022 - 12:00 PM FIELD 8 (CHAMPIONSHIP)

9U
Score
Game Date / Time Location
20
0
Tallahassee Heat
HeatWave Travel
-vs- 10/29/2022 - 8:00 AM FIELD 6
12
0
Gulf Coast Crush 9u
South Alabama Titans
-vs- 10/29/2022 - 8:00 AM FIELD 7
15
0
Tallahassee Heat
Circle City Liberty
-vs- 10/29/2022 - 9:40 AM FIELD 6
13
1
Gulf Coast Crush 9u
Panama City Iron Pigs
-vs- 10/29/2022 - 9:40 AM FIELD 7
4
23
HeatWave Travel
Circle City Liberty
-vs- 10/29/2022 - 11:20 AM FIELD 6
15
0
Mpact Sports
South Alabama Titans
-vs- 10/29/2022 - 11:20 AM FIELD 7
7
6
Mpact Sports
Panama City Iron Pigs
-vs- 10/29/2022 - 1:00 PM FIELD 7
16
1
Gulf Coast Crush 9u
HeatWave Travel
-vs- 10/30/2022 - 8:00 AM FIELD 7 (GM1)
9
5
Mpact Sports
South Alabama Titans
-vs- 10/30/2022 - 8:00 AM FIELD 6 (GM2)
1
17
Circle City Liberty
Panama City Iron Pigs
-vs- 10/30/2022 - 9:40 AM FIELD 7 (GM3)
7
2
Gulf Coast Crush 9u
Mpact Sports
-vs- 10/30/2022 - 9:40 AM FIELD 6 (GM4)
13
9
Tallahassee Heat
Panama City Iron Pigs
-vs- 10/30/2022 - 11:20 AM FIELD 7 (GM5)
6
1
Gulf Coast Crush 9u
Tallahassee Heat
-vs- 10/30/2022 - 1:00 PM FIELD 7 (CHAMPIONSHIP)

10U
Score
Game Date / Time Location
18
2
South Walton Hawks 10U Kreinus
Wiregrass Elite 10u
-vs- 10/29/2022 - 8:00 AM FIELD 4
8
9
South Walton Hawks 10U Kreinus
Mpact Sports
-vs- 10/29/2022 - 9:40 AM FIELD 4
2
19
Wiregrass Elite 10u
Tallahassee Renegades
-vs- 10/29/2022 - 11:20 AM FIELD 4
1
12
Mpact Sports
Pelicans
-vs- 10/29/2022 - 1:00 PM FIELD 4
4
4
Tallahassee Renegades
Pelicans
-vs- 10/29/2022 - 2:40 PM FIELD 4
13
12
Mpact Sports
Wiregrass Elite 10u
-vs- 10/30/2022 - 8:00 AM FIELD 4 (GM1)
9
10
Tallahassee Renegades
South Walton Hawks 10U Kreinus
-vs- 10/30/2022 - 9:40 AM FIELD 4 (GM2)
15
3
Pelicans
Mpact Sports
-vs- 10/30/2022 - 11:20 AM FIELD 4 (GM3)
4
10
South Walton Hawks 10U Kreinus
Pelicans
-vs- 10/30/2022 - 1:00 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

11U
Score
Game Date / Time Location
7
3
Sandlot Legends
Gulf Coast Spartans 11U
-vs- 10/29/2022 - 8:00 AM FIELD 3
1
17
Mpact Sports 11U
DKSA ELITE 11U
-vs- 10/29/2022 - 8:00 AM FIELD 5
10
3
Sandlot Legends
Wakulla Warhawks
-vs- 10/29/2022 - 9:40 AM FIELD 3
10
12
Mpact Sports 11U
Gulf Coast Spartans 11U
-vs- 10/29/2022 - 9:40 AM FIELD 5
8
2
DKSA ELITE 11U
Wakulla Warhawks
-vs- 10/29/2022 - 11:20 AM FIELD 5
4
7
Wakulla Warhawks
Mpact Sports 11U
-vs- 10/30/2022 - 8:00 AM FIELD 3 (GM1)
8
10
Sandlot Legends
Gulf Coast Spartans 11U
-vs- 10/30/2022 - 8:00 AM FIELD 5 (GM2)
11
2
DKSA ELITE 11U
Mpact Sports 11U
-vs- 10/30/2022 - 9:40 AM FIELD 3 (GM3)
16
1
DKSA ELITE 11U
Gulf Coast Spartans 11U
-vs- 10/30/2022 - 11:20 AM FIELD 3 (CHAMPIONSHIP)

12U
Score
Game Date / Time Location
8
10
Wiregrass Prospects
Emerald Coast Marlins
-vs- 10/29/2022 - 8:00 AM FIELD 1
4
5
Wiregrass Prospects
Owls
-vs- 10/29/2022 - 9:40 AM FIELD 1
0
9
850 Waves
Owls
-vs- 10/29/2022 - 11:20 AM FIELD 1
9
0
Emerald Coast Marlins
Eagles 12U
-vs- 10/29/2022 - 11:20 AM FIELD 3
12
0
850 Waves
Eagles 12U
-vs- 10/29/2022 - 1:00 PM FIELD 1
9
10
Wiregrass Prospects
Eagles 12U
-vs- 10/30/2022 - 8:00 AM FIELD 1 (GM1)
2
12
Emerald Coast Marlins
850 Waves
-vs- 10/30/2022 - 9:40 AM FIELD 5 (GM2)
16
0
Owls
Eagles 12U
-vs- 10/30/2022 - 9:40 AM FIELD 1 (GM3)
6
2
Owls
850 Waves
-vs- 10/30/2022 - 11:20 AM FIELD 1 (CHAMPIONSHIP)

13U
Score
Game Date / Time Location
8
0
Thomasville Warriors
FSA 13U
-vs- 10/29/2022 - 8:00 AM FIELD 2
14
0
Thomasville Warriors
East Coast Sox Florida
-vs- 10/29/2022 - 9:40 AM FIELD 2
6
3
FSA 13U
East Coast Sox Florida
-vs- 10/29/2022 - 11:20 AM FIELD 2
8
3
FSA 13U
East Coast Sox Florida
-vs- 10/29/2022 - 1:00 PM FIELD 2
6
0
Thomasville Warriors
FSA 13U
-vs- 10/29/2022 - 2:40 PM FIELD 2

14U
Score
Game Date / Time Location
12
2
East Coast Sox Florida
Florida Grind 14U Thomas
-vs- 10/29/2022 - 8:00 AM FIELD 1 (CHIPLEY)
6
5
Mpact Sports
Clubhouse Baseball 14u Blue
-vs- 10/29/2022 - 8:00 AM FIELD 2 (CHIPLEY)
1
7
East Coast Sox Florida
Mpact Sports
-vs- 10/29/2022 - 9:40 AM FIELD 1 (CHIPLEY)
9
6
DKSA Elite 14U
Clubhouse Baseball 14u Blue
-vs- 10/29/2022 - 9:40 AM FIELD 2 (CHIPLEY)
2
4
Florida Grind 14U Thomas
CC Titans
-vs- 10/29/2022 - 11:20 AM FIELD 1 (CHIPLEY)
3
1
DKSA Elite 14U
CC Titans
-vs- 10/29/2022 - 1:00 PM FIELD 1 (CHIPLEY)
6
2
East Coast Sox Florida
Clubhouse Baseball 14u Blue
-vs- 10/30/2022 - 8:00 AM FIELD 1 (CHIPLEY) GM1
0
13
CC Titans
Florida Grind 14U Thomas
-vs- 10/30/2022 - 9:40 AM FIELD 1 (CHIPLEY) GM2
2
6
Mpact Sports
East Coast Sox Florida
-vs- 10/30/2022 - 11:20 AM FIELD 1 (CHIPLEY) GM3
4
7
Florida Grind 14U Thomas
DKSA Elite 14U
-vs- 10/30/2022 - 1:00 PM FIELD 1 (CHIPLEY) GM4
10
8
East Coast Sox Florida
DKSA Elite 14U
-vs- 10/30/2022 - 2:40 PM FIELD 1 (CHIPLEY) CHAMPIONSHIP

15U
Score
Game Date / Time Location
3
2
Regulators 14U
Panhandle Prime
-vs- 10/29/2022 - 11:20 AM FIELD 2 (CHIPLEY)
2
0
DKSA ELITE
Attack Baseball 14U
-vs- 10/29/2022 - 1:00 PM FIELD 2 (CHIPLEY)
7
2
Regulators 14U
Wiregrass Cardinals 14U
-vs- 10/29/2022 - 2:40 PM FIELD 1 (CHIPLEY)
4
1
DKSA ELITE
Panhandle Prime
-vs- 10/29/2022 - 2:40 PM FIELD 2 (CHIPLEY)
1
5
Wiregrass Cardinals 14U
Attack Baseball 14U
-vs- 10/29/2022 - 4:20 PM FIELD 1 (CHIPLEY)
14
7
Panhandle Prime
Wiregrass Cardinals 14U
-vs- 10/30/2022 - 8:00 AM FIELD 2 (CHIPLEY) GM1
4
5
Regulators 14U
Attack Baseball 14U
-vs- 10/30/2022 - 9:40 AM FIELD 2 (CHIPLEY) GM2
7
6
DKSA ELITE
Panhandle Prime
-vs- 10/30/2022 - 11:20 AM FIELD 2 (CHIPLEY) GM3
0
5
Attack Baseball 14U
DKSA ELITE
-vs- 10/30/2022 - 1:00 PM FIELD 2 (CHIPLEY) CHAMPIONSHIP

7U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
WildThings 7U 3-0-0 3-5-0 1 1
Crush 7u 0-3-0 0-3-0 2 2

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-29 Crush 7u 12 WildThings 7U 16
0-29 Crush 7u 9 WildThings 7U 14
0-29 Crush 7u 9 WildThings 7U 11

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Gulf Coast Crush 8u 4-0-0 16-6-0 0 1
Tallahassee Heat 8u 2-2-0 2-2-0 0 3
Tallahassee Renegades 1-3-0 1-9-0 0 5
Sandlot 8U 0-3-0 0-6-0 0 4
Alabama Outlaws 2-1-0 16-11-1 0 2

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-29 Alabama Outlaws 11 Sandlot 8U 1
0-29 Alabama Outlaws 10 Tallahassee Renegades 5
0-29 Sandlot 8U 0 Tallahassee Heat 8u 13
0-29 Gulf Coast Crush 8u 18 Tallahassee Renegades 4
0-29 Gulf Coast Crush 8u 16 Tallahassee Heat 8u 2
0-30 Sandlot 8U 15 Tallahassee Renegades 16
0-30 Alabama Outlaws 10 Tallahassee Heat 8u 16
0-30 Gulf Coast Crush 8u 17 Tallahassee Renegades 2
0-30 Gulf Coast Crush 8u 14 Tallahassee Heat 8u 0

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Panama City Iron Pigs 1-3-0 8-11-0 0 5
Mpact Sports 3-1-0 13-6-0 0 3
Circle City Liberty 1-2-0 3-13-0 0 4
South Alabama Titans 0-3-0 3-13-1 0 6
HeatWave Travel 0-3-0 0-6-0 0 7
Gulf Coast Crush 9u 5-0-0 9-0-0 0 2
Tallahassee Heat 3-1-0 9-2-0 0 1

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-29 Tallahassee Heat 20 HeatWave Travel 0
0-29 Gulf Coast Crush 9u 12 South Alabama Titans 0
0-29 Tallahassee Heat 15 Circle City Liberty 0
0-29 Gulf Coast Crush 9u 13 Panama City Iron Pigs 1
0-29 HeatWave Travel 4 Circle City Liberty 23
0-29 Mpact Sports 15 South Alabama Titans 0
0-29 Mpact Sports 7 Panama City Iron Pigs 6
0-30 Gulf Coast Crush 9u 16 HeatWave Travel 1
0-30 Mpact Sports 9 South Alabama Titans 5
0-30 Circle City Liberty 1 Panama City Iron Pigs 17
0-30 Gulf Coast Crush 9u 7 Mpact Sports 2
0-30 Tallahassee Heat 13 Panama City Iron Pigs 9
0-30 Gulf Coast Crush 9u 6 Tallahassee Heat 1

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Pelicans 3-0-1 12-6-1 0 1
Tallahassee Renegades 1-1-1 5-5-1 0 2
Mpact Sports 2-2-0 6-12-0 0 4
Wiregrass Elite 10u 0-3-0 0-15-0 0 5
South Walton Hawks 10U Kreinus 2-2-0 2-2-0 0 3

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-29 South Walton Hawks 10U Kreinus 18 Wiregrass Elite 10u 2
0-29 South Walton Hawks 10U Kreinus 8 Mpact Sports 9
0-29 Wiregrass Elite 10u 2 Tallahassee Renegades 19
0-29 Mpact Sports 1 Pelicans 12
0-29 Tallahassee Renegades 4 Pelicans 4
0-30 Mpact Sports 13 Wiregrass Elite 10u 12
0-30 Tallahassee Renegades 9 South Walton Hawks 10U Kreinus 10
0-30 Pelicans 15 Mpact Sports 3
0-30 South Walton Hawks 10U Kreinus 4 Pelicans 10

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Wakulla Warhawks 0-3-0 2-8-0 0 4
DKSA ELITE 11U 4-0-0 6-2-0 0 1
Mpact Sports 11U 1-3-0 4-12-0 0 5
Gulf Coast Spartans 11U 2-2-0 8-10-0 0 3
Sandlot Legends 2-1-0 2-1-0 0 2

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-29 Sandlot Legends 7 Gulf Coast Spartans 11U 3
0-29 Mpact Sports 11U 1 DKSA ELITE 11U 17
0-29 Sandlot Legends 10 Wakulla Warhawks 3
0-29 Mpact Sports 11U 10 Gulf Coast Spartans 11U 12
0-29 DKSA ELITE 11U 8 Wakulla Warhawks 2
0-30 Wakulla Warhawks 4 Mpact Sports 11U 7
0-30 Sandlot Legends 8 Gulf Coast Spartans 11U 10
0-30 DKSA ELITE 11U 11 Mpact Sports 11U 2
0-30 DKSA ELITE 11U 16 Gulf Coast Spartans 11U 1

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Eagles 12U 1-3-0 1-3-0 0 5
850 Waves 2-2-0 9-10-0 0 3
Owls 4-0-0 5-5-0 0 1
Emerald Coast Marlins 2-1-0 3-6-0 0 2
Wiregrass Prospects 0-3-0 5-12-0 0 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-29 Wiregrass Prospects 8 Emerald Coast Marlins 10
0-29 Wiregrass Prospects 4 Owls 5
0-29 850 Waves 0 Owls 9
0-29 Emerald Coast Marlins 9 Eagles 12U 0
0-29 850 Waves 12 Eagles 12U 0
0-30 Wiregrass Prospects 9 Eagles 12U 10
0-30 Emerald Coast Marlins 2 850 Waves 12
0-30 Owls 16 Eagles 12U 0
0-30 Owls 6 850 Waves 2

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
East Coast Sox Florida 0-3-0 0-6-0 0 3
FSA 13U 2-2-0 2-2-0 0 2
Thomasville Warriors 3-0-0 3-0-0 0 1

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-29 Thomasville Warriors 8 FSA 13U 0
0-29 Thomasville Warriors 14 East Coast Sox Florida 0
0-29 FSA 13U 6 East Coast Sox Florida 3
0-29 FSA 13U 8 East Coast Sox Florida 3
0-29 Thomasville Warriors 6 FSA 13U 0

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
DKSA Elite 14U 3-1-0 3-1-0 0 2
CC Titans 1-2-0 1-8-0 0 3
Clubhouse Baseball 14u Blue 0-3-0 1-6-0 0 5
Mpact Sports 2-1-0 8-10-0 0 1
Florida Grind 14U Thomas 1-3-0 2-6-0 0 6
East Coast Sox Florida 4-1-0 6-2-0 0 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-29 East Coast Sox Florida 12 Florida Grind 14U Thomas 2
0-29 Mpact Sports 6 Clubhouse Baseball 14u Blue 5
0-29 East Coast Sox Florida 1 Mpact Sports 7
0-29 DKSA Elite 14U 9 Clubhouse Baseball 14u Blue 6
0-29 Florida Grind 14U Thomas 2 CC Titans 4
0-29 DKSA Elite 14U 3 CC Titans 1
0-30 East Coast Sox Florida 6 Clubhouse Baseball 14u Blue 2
0-30 CC Titans 0 Florida Grind 14U Thomas 13
0-30 Mpact Sports 2 East Coast Sox Florida 6
0-30 Florida Grind 14U Thomas 4 DKSA Elite 14U 7
0-30 East Coast Sox Florida 10 DKSA Elite 14U 8

15U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Wiregrass Cardinals 14U 0-3-0 0-3-0 0 5
Attack Baseball 14U 2-2-0 2-2-0 0 3
DKSA ELITE 4-0-0 7-2-0 0 1
Panhandle Prime 1-3-0 7-4-0 0 4
Regulators 14U 2-1-0 2-1-0 0 2

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-29 Regulators 14U 3 Panhandle Prime 2
0-29 DKSA ELITE 2 Attack Baseball 14U 0
0-29 Regulators 14U 7 Wiregrass Cardinals 14U 2
0-29 DKSA ELITE 4 Panhandle Prime 1
0-29 Wiregrass Cardinals 14U 1 Attack Baseball 14U 5
0-30 Panhandle Prime 14 Wiregrass Cardinals 14U 7
0-30 Regulators 14U 4 Attack Baseball 14U 5
0-30 DKSA ELITE 7 Panhandle Prime 6
0-30 Attack Baseball 14U 0 DKSA ELITE 5

Event Address: 3625 CAVERNS RD, MARIANNA, FL 32447

Map and Directions Map and Directions

Weather:

MARIANNA WEATHER