Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

TBUSA WINTER WORLD SERIES

JAMES OATES SPORTS COMPLEX / DOTHAN, AL
October 22, 2022 through October 23, 2022

**NEW 2023 SEASON FALL BASEBALL SCHEDULE**  (DOTHAN, AL) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-15U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.  TEAM AGE MOVES UP AUGUST 1, 2022.

 

TEAMS LISTED HAVE CONFIRMED PLAYING

BRACKETS POSTED WEDNESDAY AT MIDNIGHT


 

IMPORTANT 

 

PLEASE FOLLOW THE RULES AT JAMES OATES TURF COMPLEX 

CITY OF DOTHAN WILL REMOVE TEAMS THAT DO NOT 

 

**FIELD LOCATIONS** 

 

JAMES OATES COMPLEX - 300 TAYLOR RD., DOTHAN, AL 36303 

HEADLAND HIGH SCHOOL FIELD -  312 E. MAIN STREET, HEADLAND AL 36345 

 PITTMAN FIELD - 1701 STADIUM ST., DOTHAN, AL 36301 

MIRACLE FIELD - 501 RECREATION RD., DOTHAN, AL 36303 

 

8U/9U/10U - JAMES OATES SOFTBALL COMPLEX (Turf Infields) 

11U/12U - JAMES OATES BASEBALL COMPLEX (Turf Infields) 

Please See Rules for Turf Fields at James Oates (Listed Below) 

13U - MIRACLE FIELDS HARDY 

14U - PITTMAN FIELD 

15U - HEADLAND HIGH SCHOOL 

 

James Oates Turf Field Rules 

  Approved Equipment Only 

No Spikes/Metal Cleats 
(Molded cleats or Athletic shoes ONLY) 
No Peanuts. No Gum. No Seeds IN PARK 
No Tobacco of any kind IN PARK
No Alcohol in Park 
No Sports Drinks (Only Water in Dugouts or on Fields) 
No Sharp Objects  
No Pets. No Bicycles. No Scooters. ETC. 
PLEASE FOLLOW THE RULES


 

 

Visit Dothan


TEAMS AGE MOVE UP AUGUST 1, 2022 FOR NEW 2023 SEASON 

-PLEASE CREATE NEW TEAM AND REGISTER-

LIMITED FALL SPOTS AVAILABLE

7U
No teams have registered for this age group.

8U
Team Name Age City, State
Albany Xpress 8 Dawson, GA
Dirtbags 8u 8 Enterprise, AL
Diamond Athletics 8-U 8 Enterprise, AL
South Walton Hawks 8U 8 Santa Rosa Beach, FL
WildThings 8U 8 Dothan, AL

9U
Team Name Age City, State
Peach Clobbers 9 Sylvester, GA
Columbus Black Sox 9 Columbus, GA
NWF Tropics 9 Panama City, FL
Bombers 9 Ozark, AL
Gulf Coast Crush 8u 8 Panama City, FL
Tallahassee Heat 9 Tallahassee, FL
Wild Things 9 Dothan, AL
Circle City Liberty 9 Dothan, AL

10U
Team Name Age City, State
Crestview Bulldogs 10U 10 Crestview, FL
Wiregrass Elite 10u 10 Geneva, AL
Dirtbags 10u 10 Enterprise, AL
Diamond Athletics 10u 10 Enterprise, AL
OVERDRIVE 10 Rehobeth, AL
SOUTHERN SLUGGERS 10 Tifton, GA
Mpact Sports 10 Marianna, FL
Gulf Coast Crush 10u 10 Panama City, FL
Flint River Baseball 10 Leesburg, GA

11U
Team Name Age City, State
Tallahassee Heat- Maroon 11 Tallahassee, FL
Wiregrass Cardinals 11U 11 Newville, AL
Diamond Athletics 11u 11 Enterprise, AL
South ga mariners 11 Albany, GA

12U
Team Name Age City, State
Southern Closers 12 Dothan, AL
Diamond Athletics 12U 12 Enterprise, AL
Wild Things 12 Dothan, AL
Crushers 12 Ozark, AL
Longhorns 12U 12 Newton, AL
Wiregrass Prospects 12 Geneva, AL
Hornets 12U 12 Ashford, AL
SOUTHERN SLUGGERS 12 Tifton, GA
Klutch Brand 12 Destin, FL
Tallahassee Tribe 12U 12 Tallahassee, FL

13U
Team Name Age City, State
NycePlay Advantage Inc. 13 Albany, GA
DOTHAN DODGERS 13U 13 Dothan, AL
Diamond Athletics 13u 13 Enterprise, AL
OVERDRIVE 13 Rehobeth, AL
PRIME 9 13U 13 Dothan, AL

14U
Team Name Age City, State
NWFL United 14 Laurel hill, FL
Primetime Pirates 14 gulf breeze, FL
Chaos 14 Enterprise, AL
Pipeline Prime- Gold 14 Pensacola, FL
PRIME 9 14U 14 Dothan, AL
Pipeline Prime- Black 14 Pensacola, FL

15U
Team Name Age City, State
Wiregrass Cardinals 14U 14 Newville, AL
Mpact Sports 15U Navy 15 Marianna, FL
PRIME 9 15U 15 Dothan, AL

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

8U
Score
Game Date / Time Location
20
5
South Walton Hawks 8U
Dirtbags 8u
-vs- 10/22/2022 - 9:30 AM FIELD 1
20
18
South Walton Hawks 8U
Albany Xpress
-vs- 10/22/2022 - 10:50 AM FIELD 1
12
20
Dirtbags 8u
Diamond Athletics 8-U
-vs- 10/22/2022 - 12:10 PM FIELD 1
26
22
WildThings 8U
Albany Xpress
-vs- 10/22/2022 - 1:30 PM FIELD 1
20
10
Diamond Athletics 8-U
WildThings 8U
-vs- 10/22/2022 - 2:50 PM FIELD 1
5
16
Dirtbags 8u
Albany Xpress
-vs- 10/23/2022 - 8:00 AM FIELD 1 (GM1)
2
12
South Walton Hawks 8U
WildThings 8U
-vs- 10/23/2022 - 9:20 AM FIELD 1 (GM2)
13
9
Diamond Athletics 8-U
Albany Xpress
-vs- 10/23/2022 - 10:40 AM FIELD 1 (GM3)
1
13
WildThings 8U
Diamond Athletics 8-U
-vs- 10/23/2022 - 12:00 PM FIELD 1 (CHAMPIONSHIP)

9U
Score
Game Date / Time Location
5
10
Circle City Liberty
Gulf Coast Crush 8u
-vs- 10/22/2022 - 9:00 AM FIELD 3
6
10
NWF Tropics
Wild Things
-vs- 10/22/2022 - 9:00 AM FIELD 4
14
6
Wild Things
Gulf Coast Crush 8u
-vs- 10/22/2022 - 10:40 AM FIELD 3
7
6
NWF Tropics
Circle City Liberty
-vs- 10/22/2022 - 10:40 AM FIELD 4
7
13
Bombers
Peach Clobbers
-vs- 10/22/2022 - 12:20 PM FIELD 3
19
0
Tallahassee Heat
Columbus Black Sox
-vs- 10/22/2022 - 12:20 PM FIELD 4
7
3
Columbus Black Sox
Bombers
-vs- 10/22/2022 - 2:00 PM FIELD 3
13
0
Tallahassee Heat
Peach Clobbers
-vs- 10/22/2022 - 2:00 PM FIELD 4
6
5
Columbus Black Sox
Circle City Liberty
-vs- 10/23/2022 - 8:00 AM FIELD 4 (GROUP B) GM1
11
4
Peach Clobbers
Bombers
-vs- 10/23/2022 - 9:40 AM FIELD 4 (GROUP B) GM2
3
13
Columbus Black Sox
Peach Clobbers
-vs- 10/23/2022 - 11:20 AM FIELD 4 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
8
7
Wild Things
NWF Tropics
-vs- 10/23/2022 - 8:00 AM FIELD 3 (GROUP A) GM1
12
3
Tallahassee Heat
Gulf Coast Crush 8u
-vs- 10/23/2022 - 9:40 AM FIELD 3 (GROUP A) GM2
6
17
Wild Things
Tallahassee Heat
-vs- 10/23/2022 - 11:20 AM FIELD 3 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

10U
Score
Game Date / Time Location
0
10
SOUTHERN SLUGGERS
Diamond Athletics 10u
-vs- 10/22/2022 - 8:00 AM FIELD 5
6
13
Wiregrass Elite 10u
Mpact Sports
-vs- 10/22/2022 - 8:00 AM FIELD 6
14
6
SOUTHERN SLUGGERS
Wiregrass Elite 10u
-vs- 10/22/2022 - 9:40 AM FIELD 5
0
10
Mpact Sports
Diamond Athletics 10u
-vs- 10/22/2022 - 9:40 AM FIELD 6
10
7
Crestview Bulldogs 10U
Dirtbags 10u
-vs- 10/22/2022 - 11:20 AM FIELD 5
3
4
Flint River Baseball
Gulf Coast Crush 10u
-vs- 10/22/2022 - 11:20 AM FIELD 6
5
19
Dirtbags 10u
Gulf Coast Crush 10u
-vs- 10/22/2022 - 1:00 PM FIELD 5
1
2
OVERDRIVE
Flint River Baseball
-vs- 10/22/2022 - 1:00 PM FIELD 6
2
5
OVERDRIVE
Crestview Bulldogs 10U
-vs- 10/22/2022 - 2:40 PM FIELD 6
8
4
OVERDRIVE
Wiregrass Elite 10u
-vs- 10/23/2022 - 8:00 AM FIELD 5 (GROUP B) GM1
15
5
SOUTHERN SLUGGERS
Dirtbags 10u
-vs- 10/23/2022 - 9:40 AM FIELD 5 (GROUP B) GM2
6
0
OVERDRIVE
SOUTHERN SLUGGERS
-vs- 10/23/2022 - 11:20 AM FIELD 5 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
13
4
Flint River Baseball
Mpact Sports
-vs- 10/23/2022 - 8:00 AM FIELD 6 (GROUP A) GM1
7
4
Gulf Coast Crush 10u
Crestview Bulldogs 10U
-vs- 10/23/2022 - 9:40 AM FIELD 6 (GROUP A) GM2
6
5
Diamond Athletics 10u
Flint River Baseball
-vs- 10/23/2022 - 11:20 AM FIELD 6 (GROUP A) GM3
6
15
Gulf Coast Crush 10u
Diamond Athletics 10u
-vs- 10/23/2022 - 1:00 PM FIELD 6 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

11U
Score
Game Date / Time Location
16
1
South ga mariners
Wiregrass Cardinals 11U
-vs- 10/22/2022 - 12:20 PM FIELD 2
2
21
Tallahassee Heat- Maroon
Diamond Athletics 11u
-vs- 10/22/2022 - 12:20 PM FIELD 3
21
0
Diamond Athletics 11u
Wiregrass Cardinals 11U
-vs- 10/22/2022 - 2:00 PM FIELD 2
12
5
Tallahassee Heat- Maroon
South ga mariners
-vs- 10/22/2022 - 2:00 PM FIELD 3
1
5
South ga mariners
Tallahassee Heat- Maroon
-vs- 10/23/2022 - 8:00 AM FIELD 5 (GM1)
17
0
Diamond Athletics 11u
Wiregrass Cardinals 11U
-vs- 10/23/2022 - 9:40 AM FIELD 5 (GM2)
0
2
Tallahassee Heat- Maroon
Diamond Athletics 11u
-vs- 10/23/2022 - 11:20 AM FIELD 5 (CHAMPIONSHIP)

12U
Score
Game Date / Time Location
2
13
Southern Closers
Klutch Brand
-vs- 10/22/2022 - 9:00 AM FIELD 2
9
3
Longhorns 12U
SOUTHERN SLUGGERS
-vs- 10/22/2022 - 9:00 AM FIELD 3
0
22
Crushers
Hornets 12U
-vs- 10/22/2022 - 9:00 AM FIELD 4
16
0
Southern Closers
SOUTHERN SLUGGERS
-vs- 10/22/2022 - 10:40 AM FIELD 2
16
4
Longhorns 12U
Wiregrass Prospects
-vs- 10/22/2022 - 10:40 AM FIELD 3
6
5
Crushers
Wild Things
-vs- 10/22/2022 - 10:40 AM FIELD 4
6
9
Hornets 12U
Klutch Brand
-vs- 10/22/2022 - 10:40 AM FIELD 5
0
4
Tallahassee Tribe 12U
Diamond Athletics 12U
-vs- 10/22/2022 - 12:20 PM FIELD 4
16
0
Tallahassee Tribe 12U
Wiregrass Prospects
-vs- 10/22/2022 - 2:00 PM FIELD 4
4
6
Wild Things
Diamond Athletics 12U
-vs- 10/22/2022 - 2:00 PM FIELD 5
6
10
SOUTHERN SLUGGERS
Wiregrass Prospects
-vs- 10/23/2022 - 8:00 AM FIELD 3 (GROUP B) GM1
1
7
Crushers
Wild Things
-vs- 10/23/2022 - 8:00 AM FIELD 4 (GROUP B) GM2
3
5
Southern Closers
Wiregrass Prospects
-vs- 10/23/2022 - 9:40 AM FIELD 3 (GROUP B) GM3
12
2
Wild Things
Wiregrass Prospects
-vs- 10/23/2022 - 11:20 AM FIELD 3 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
2
3
Tallahassee Tribe 12U
Hornets 12U
-vs- 10/23/2022 - 8:00 AM FIELD 2 (GROUP A) GM1
2
8
Longhorns 12U
Klutch Brand
-vs- 10/23/2022 - 9:40 AM FIELD 4 (GROUP A) GM2
0
12
Diamond Athletics 12U
Hornets 12U
-vs- 10/23/2022 - 9:40 AM FIELD 2 (GROUP A) GM3
8
7
Klutch Brand
Hornets 12U
-vs- 10/23/2022 - 11:20 AM FIELD 2 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

13U
Score
Game Date / Time Location
13
2
OVERDRIVE
PRIME 9 13U
-vs- 10/22/2022 - 8:00 AM HARDY
12
1
OVERDRIVE
NycePlay Advantage Inc.
-vs- 10/22/2022 - 9:40 AM HARDY
6
9
PRIME 9 13U
Diamond Athletics 13u
-vs- 10/22/2022 - 11:20 AM HARDY
7
3
DOTHAN DODGERS 13U
NycePlay Advantage Inc.
-vs- 10/22/2022 - 1:00 PM HARDY
6
12
DOTHAN DODGERS 13U
Diamond Athletics 13u
-vs- 10/22/2022 - 2:40 PM HARDY
5
9
NycePlay Advantage Inc.
PRIME 9 13U
-vs- 10/23/2022 - 8:00 AM HARDY (GM1)
6
2
Diamond Athletics 13u
DOTHAN DODGERS 13U
-vs- 10/23/2022 - 9:40 AM HARDY (GM2)
12
2
OVERDRIVE
PRIME 9 13U
-vs- 10/23/2022 - 11:20 AM HARDY (GM3)
0
10
Diamond Athletics 13u
OVERDRIVE
-vs- 10/23/2022 - 1:00 PM HARDY (CHAMPIONSHIP)

14U
Score
Game Date / Time Location
0
18
Chaos
PRIME 9 14U
-vs- 10/22/2022 - 8:00 AM PITTMAN
0
16
Chaos
NWFL United
-vs- 10/22/2022 - 9:40 AM PITTMAN
3
6
PRIME 9 14U
Pipeline Prime- Gold
-vs- 10/22/2022 - 11:20 AM PITTMAN
2
6
Pipeline Prime- Black
NWFL United
-vs- 10/22/2022 - 1:00 PM PITTMAN
3
2
Primetime Pirates
Pipeline Prime- Gold
-vs- 10/22/2022 - 2:40 PM PITTMAN
7
6
Primetime Pirates
Pipeline Prime- Black
-vs- 10/22/2022 - 4:20 PM PITTMAN
8
0
Pipeline Prime- Gold
Pipeline Prime- Black
-vs- 10/23/2022 - 8:00 AM PITTMAN (GM1)
6
3
PRIME 9 14U
Chaos
-vs- 10/23/2022 - 9:40 AM PITTMAN (GM2)
1
3
NWFL United
Pipeline Prime- Gold
-vs- 10/23/2022 - 11:20 AM PITTMAN (GM3)
7
2
Primetime Pirates
PRIME 9 14U
-vs- 10/23/2022 - 1:00 PM PITTMAN (GM4)
9
0
Pipeline Prime- Gold
Primetime Pirates
-vs- 10/23/2022 - 2:40 PM PITTMAN (CHAMPIONSHIP)

15U
Score
Game Date / Time Location
12
5
PRIME 9 15U
Wiregrass Cardinals 14U
-vs- 10/22/2022 - 8:00 AM HEADLAND
14
0
Mpact Sports 15U Navy
Wiregrass Cardinals 14U
-vs- 10/22/2022 - 9:40 AM HEADLAND
3
5
PRIME 9 15U
Mpact Sports 15U Navy
-vs- 10/22/2022 - 11:20 AM HEADLAND
8
3
PRIME 9 15U
Wiregrass Cardinals 14U
-vs- 10/22/2022 - 1:00 PM HEADLAND (GM1)
5
8
Mpact Sports 15U Navy
PRIME 9 15U
-vs- 10/22/2022 - 2:40 PM HEADLAND (CHAMPIONSHIP)

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Diamond Athletics 8-U 4-0-0 16-3-0 1 1
WildThings 8U 2-2-0 9-5-0 2 3
South Walton Hawks 8U 2-1-0 5-5-0 3 2
Albany Xpress 1-3-0 1-3-0 4 5
Dirtbags 8u 0-3-0 1-8-0 5 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-22 South Walton Hawks 8U 20 Dirtbags 8u 5
0-22 South Walton Hawks 8U 20 Albany Xpress 18
0-22 Dirtbags 8u 12 Diamond Athletics 8-U 20
0-22 WildThings 8U 26 Albany Xpress 22
0-22 Diamond Athletics 8-U 20 WildThings 8U 10
0-23 Dirtbags 8u 5 Albany Xpress 16
0-23 South Walton Hawks 8U 2 WildThings 8U 12
0-23 Diamond Athletics 8-U 13 Albany Xpress 9
0-23 WildThings 8U 1 Diamond Athletics 8-U 13

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Tallahassee Heat 4-0-0 9-2-0 1 1
Wild Things 3-1-0 10-5-0 2 2
NWF Tropics 1-2-0 2-4-0 3 3
Gulf Coast Crush 8u 1-2-0 16-6-0 4 4
Peach Clobbers 3-1-0 3-1-0 5 5
Columbus Black Sox 2-2-0 2-2-0 6 6
Circle City Liberty 0-3-0 3-13-0 7 7
Bombers 0-3-0 2-10-0 8 8

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-22 Circle City Liberty 5 Gulf Coast Crush 8u 10
0-22 NWF Tropics 6 Wild Things 10
0-22 Wild Things 14 Gulf Coast Crush 8u 6
0-22 NWF Tropics 7 Circle City Liberty 6
0-22 Bombers 7 Peach Clobbers 13
0-22 Tallahassee Heat 19 Columbus Black Sox 0
0-22 Columbus Black Sox 7 Bombers 3
0-22 Tallahassee Heat 13 Peach Clobbers 0
0-23 Columbus Black Sox 6 Circle City Liberty 5
0-23 Peach Clobbers 11 Bombers 4
0-23 Columbus Black Sox 3 Peach Clobbers 13
0-23 Wild Things 8 NWF Tropics 7
0-23 Tallahassee Heat 12 Gulf Coast Crush 8u 3
0-23 Wild Things 6 Tallahassee Heat 17

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Diamond Athletics 10u 4-0-0 16-3-0 1 1
Gulf Coast Crush 10u 3-1-0 8-4-0 2 2
Crestview Bulldogs 10U 2-1-0 2-1-0 3 3
Flint River Baseball 2-2-0 3-4-0 4 4
Mpact Sports 1-2-0 6-12-0 5 5
OVERDRIVE 2-2-0 5-10-0 6 7
SOUTHERN SLUGGERS 2-2-0 2-2-0 7 6
Wiregrass Elite 10u 0-3-0 0-15-0 8 8
Dirtbags 10u 0-3-0 0-3-0 9 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-22 SOUTHERN SLUGGERS 0 Diamond Athletics 10u 10
0-22 Wiregrass Elite 10u 6 Mpact Sports 13
0-22 SOUTHERN SLUGGERS 14 Wiregrass Elite 10u 6
0-22 Mpact Sports 0 Diamond Athletics 10u 10
0-22 Crestview Bulldogs 10U 10 Dirtbags 10u 7
0-22 Flint River Baseball 3 Gulf Coast Crush 10u 4
0-22 Dirtbags 10u 5 Gulf Coast Crush 10u 19
0-22 OVERDRIVE 1 Flint River Baseball 2
0-22 OVERDRIVE 2 Crestview Bulldogs 10U 5
0-23 OVERDRIVE 8 Wiregrass Elite 10u 4
0-23 SOUTHERN SLUGGERS 15 Dirtbags 10u 5
0-23 OVERDRIVE 6 SOUTHERN SLUGGERS 0
0-23 Flint River Baseball 13 Mpact Sports 4
0-23 Gulf Coast Crush 10u 7 Crestview Bulldogs 10U 4
0-23 Diamond Athletics 10u 6 Flint River Baseball 5
0-23 Gulf Coast Crush 10u 6 Diamond Athletics 10u 15

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Diamond Athletics 11u 4-0-0 14-1-1 1 1
Tallahassee Heat- Maroon 2-2-0 2-2-0 2 3
South ga mariners 1-2-0 1-2-0 3 2
Wiregrass Cardinals 11U 0-3-0 0-11-1 4 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-22 South ga mariners 16 Wiregrass Cardinals 11U 1
0-22 Tallahassee Heat- Maroon 2 Diamond Athletics 11u 21
0-22 Diamond Athletics 11u 21 Wiregrass Cardinals 11U 0
0-22 Tallahassee Heat- Maroon 12 South ga mariners 5
0-23 South ga mariners 1 Tallahassee Heat- Maroon 5
0-23 Diamond Athletics 11u 17 Wiregrass Cardinals 11U 0
0-23 Tallahassee Heat- Maroon 0 Diamond Athletics 11u 2

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Klutch Brand 4-0-0 14-3-0 1 3
Hornets 12U 3-2-0 8-5-0 2 5
Longhorns 12U 2-1-0 6-5-0 3 2
Diamond Athletics 12U 2-1-0 9-2-0 4 1
Tallahassee Tribe 12U 1-2-0 4-5-0 5 4
Wild Things 2-2-0 6-6-0 6 8
Wiregrass Prospects 2-3-0 5-12-0 7 10
Southern Closers 1-2-0 6-5-0 8 6
Crushers 1-2-0 2-14-0 9 7
SOUTHERN SLUGGERS 0-3-0 0-3-0 10 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-22 Southern Closers 2 Klutch Brand 13
0-22 Longhorns 12U 9 SOUTHERN SLUGGERS 3
0-22 Crushers 0 Hornets 12U 22
0-22 Southern Closers 16 SOUTHERN SLUGGERS 0
0-22 Longhorns 12U 16 Wiregrass Prospects 4
0-22 Crushers 6 Wild Things 5
0-22 Hornets 12U 6 Klutch Brand 9
0-22 Tallahassee Tribe 12U 0 Diamond Athletics 12U 4
0-22 Tallahassee Tribe 12U 16 Wiregrass Prospects 0
0-22 Wild Things 4 Diamond Athletics 12U 6
0-23 SOUTHERN SLUGGERS 6 Wiregrass Prospects 10
0-23 Crushers 1 Wild Things 7
0-23 Southern Closers 3 Wiregrass Prospects 5
0-23 Wild Things 12 Wiregrass Prospects 2
0-23 Tallahassee Tribe 12U 2 Hornets 12U 3
0-23 Longhorns 12U 2 Klutch Brand 8
0-23 Diamond Athletics 12U 0 Hornets 12U 12
0-23 Klutch Brand 8 Hornets 12U 7

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
OVERDRIVE 4-0-0 12-4-0 1 1
Diamond Athletics 13u 3-1-0 5-2-0 2 2
DOTHAN DODGERS 13U 1-2-0 3-7-0 3 3
PRIME 9 13U 1-3-0 1-15-0 4 5
NycePlay Advantage Inc. 0-3-0 0-3-0 5 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-22 OVERDRIVE 13 PRIME 9 13U 2
0-22 OVERDRIVE 12 NycePlay Advantage Inc. 1
0-22 PRIME 9 13U 6 Diamond Athletics 13u 9
0-22 DOTHAN DODGERS 13U 7 NycePlay Advantage Inc. 3
0-22 DOTHAN DODGERS 13U 6 Diamond Athletics 13u 12
0-23 NycePlay Advantage Inc. 5 PRIME 9 13U 9
0-23 Diamond Athletics 13u 6 DOTHAN DODGERS 13U 2
0-23 OVERDRIVE 12 PRIME 9 13U 2
0-23 Diamond Athletics 13u 0 OVERDRIVE 10

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Pipeline Prime- Gold 4-1-0 4-1-0 1 4
Primetime Pirates 3-1-0 3-1-0 2 2
PRIME 9 14U 2-2-0 6-8-0 3 3
NWFL United 2-1-0 8-5-0 4 1
Pipeline Prime- Black 0-3-0 0-3-0 5 5
Chaos 0-3-0 0-11-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-22 Chaos 0 PRIME 9 14U 18
0-22 Chaos 0 NWFL United 16
0-22 PRIME 9 14U 3 Pipeline Prime- Gold 6
0-22 Pipeline Prime- Black 2 NWFL United 6
0-22 Primetime Pirates 3 Pipeline Prime- Gold 2
0-22 Primetime Pirates 7 Pipeline Prime- Black 6
0-23 Pipeline Prime- Gold 8 Pipeline Prime- Black 0
0-23 PRIME 9 14U 6 Chaos 3
0-23 NWFL United 1 Pipeline Prime- Gold 3
0-23 Primetime Pirates 7 PRIME 9 14U 2
0-23 Pipeline Prime- Gold 9 Primetime Pirates 0

15U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
PRIME 9 15U 3-1-0 6-7-0 1 2
Mpact Sports 15U Navy 2-1-0 12-7-0 2 1
Wiregrass Cardinals 14U 0-3-0 0-3-0 3 3

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
0-22 PRIME 9 15U 12 Wiregrass Cardinals 14U 5
0-22 Mpact Sports 15U Navy 14 Wiregrass Cardinals 14U 0
0-22 PRIME 9 15U 3 Mpact Sports 15U Navy 5
0-22 PRIME 9 15U 8 Wiregrass Cardinals 14U 3
0-22 Mpact Sports 15U Navy 5 PRIME 9 15U 8

Event Address: 300 TAYLOR RD, DOTHAN, AL 36303

Map and Directions Map and Directions

Weather:

DOTHAN WEATHER