Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

TBUSA CIRCLE CITY RUMBLE

JAMES OATES SPORTS COMPLEX / DOTHAN, AL
April 30, 2022 through May 1, 2022

**2022 SEASON BASEBALL SCHEDULE**  (DOTHAN, ALABAMA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-15U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT. 

 

 

**FIELD LOCATIONS**  

JAMES OATES COMPLEX - 300 TAYLOR RD., DOTHAN, AL 36303 

 PITTMAN FIELD - 1701 STADIUM ST., DOTHAN, AL 36301 

WESTGATE YOUTH BASEBALL - 501 RECREATION RD., DOTHAN, AL 36303 

MIRACLE FIELD - 501 RECREATION RD., DOTHAN, AL 36303  

 

7U/8U/9U - WESTGATE YOUTH BASEBALL (Dixie Youth)

10U/11U/12U - JAMES OATES SOFTBALL COMPLEX (Turf Infields)

Please See Rules for Turf Fields at James Oates (Listed Below)  

13U - MIRACLE FIELDS (HARDY) AND (BREWTON) 

14U - PITTMAN FIELD (NO CONCESSION)

 

James Oates Turf Field Rules

Approved Equipment Only
No Spikes/Metal Cleats
(Molded cleats or Athletic shoes ONLY)
No Food. No Gum. No Seeds.
No Tobacco of any kind
No Sports Drinks (Only Water in Dugouts or on Fields)
No Sharp Objects
No Pets. No Bicycles. No Scooters. ETC.
 
PLEASE FOLLOW THE RULES



ONLY 1 TEAM COOLER ALLOWED IN PARK

NO TOBACCO OR ALCOHOL ALLOWED IN PARK

NO PETS ALLOWED IN PARK

 

Visit Dothan

7U
Team Name Age City, State
Dirtbags 7u 7 Enterprise, AL
Bay County BallHawgs 7 Youngstown, FL

8U
Team Name Age City, State
Dirtbags 8u 8 Enterprise, AL
Peach Clobbers 8 Sylvester, GA
Tallahassee Heat 8 Tallahassee, FL
Bombers 8 Ozark, AL
Beach Sox 8 Crestview, FL
Bay County BallHawgs 7u 8 Youngstown, FL
Hurricanes 8 Panama City Beach, FL
5 Star National BHG 8 Tifton, GA
Trojans 8 Troy, AL
Allstar Athletics 8 Andalusia, AL

9U
Team Name Age City, State
Hot Shots 9 Newton, AL
LA Sliders 9 Enterprise, AL
Sandlot Beast mode 9 Apalachicola, FL
Ozark Express 9 Ozark, AL
ELITE 9 Enterprise, AL
AA Arrows 9 Andalusia, AL
North Walton Diamond Runners 9 DeFuniak Springs, FL
5 Star National Barnard 9 Tifton, GA

10U
Team Name Age City, State
Wiregrass Wolverines 10U 10 Dothan, AL
Tallahassee Heat BLACK 10 Tallahassee, FL
Dirtbags 10u 10 Enterprise, AL
DKSA ELITE 10U 10 Thomasville, GA
Mpact Sports 10U 10 Marianna, FL
Wiregrass Bolts 10U 10 Dothan, AL
Sandlot Legends 10 Ashford, AL
5 Star National Gowdy 10 Tifton, GA

11U
Team Name Age City, State
South Alabama Rattlers 11 Rehobeth, AL
Tallahassee Heat 11 Crawfordville, FL
Tallahassee Renegades 11 Tallahassee, FL
Beach Sox 11U 11 Crestview, FL
AA Arrows 11u 11 Andalusia, AL
Cuzzy Baseball 11 Ft walton Bch, FL
North Walton Heavy Duty 11 DeFuniak Springs, FL
Florida Blue Jays 11 Molino, FL, AL
Blackhawks 11 CRAWFORDVILLE, FL
Mpact Sports 11U 11 Marianna, FL
Crushers 11 Ozark, AL

12U
Team Name Age City, State
BC Bullets 12 Cochran, GA
Dirtbags 12 Bainbridge, GA
AA Arrows 12U 12 Andalusia, AL
HK Prime 9 12 Dothan, AL
Sandlot Legends 12U 12 Ashford, AL
Thomasville Warriors 12 Thomasville, GA
East Coast Sox Florida 12 Niceville, FL
The Southern Closers 12 Dothan, AL

13U
Team Name Age City, State
Gulf Coast JackHammers 13 Panama City, FL
Grind 13U Rowe 13 Panama city, FL
PC Ballers 13 Panama City Beach, FL
South Walton Hawks 13U 13 South Walton, FL
HK Prime 9 13 Dothan, AL
SBA South 13 Macon, GA
East Coast Sox Florida 13 Niceville, FL
Sandlot 13 Apalachicola, FL
Regulators 13 DOTHAN, AL
5 Star National Moorhouse 13 Tifton, GA
Deep South Rivals 13 Ozark, AL

14U
Team Name Age City, State
Florida Grind 14U Thomas 14 Panama city, FL
Hustle 14 Dothan, AL
HK Prime 9 14 Dothan, AL
East Coast Sox Florida 14 Niceville, FL
Legends 14U 14 Pace, FL
River Region Bandits 13U 14 Millbrook, AL

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

7U
Score
Game Date / Time Location
0
21
Dirtbags 7u
Bay County BallHawgs
-vs- 04/30/2022 - 8:00 AM FIELD 3
18
4
Bay County BallHawgs
Dirtbags 7u
-vs- 04/30/2022 - 9:20 AM FIELD 3

8U
Score
Game Date / Time Location
12
4
5 Star National BHG
Bombers
-vs- 04/30/2022 - 8:00 AM FIELD 1
21
15
5 Star National BHG
Hurricanes
-vs- 04/30/2022 - 9:20 AM FIELD 1
7
11
Bombers
Beach Sox
-vs- 04/30/2022 - 10:40 AM FIELD 1
19
4
Tallahassee Heat
Dirtbags 8u
-vs- 04/30/2022 - 10:40 AM FIELD 3
7
18
Hurricanes
Trojans
-vs- 04/30/2022 - 12:00 PM FIELD 1
1
15
Allstar Athletics
Tallahassee Heat
-vs- 04/30/2022 - 12:00 PM FIELD 3
3
18
Beach Sox
Peach Clobbers
-vs- 04/30/2022 - 1:20 PM FIELD 1
16
11
Bay County BallHawgs 7u
Dirtbags 8u
-vs- 04/30/2022 - 1:20 PM FIELD 3
7
8
Trojans
Peach Clobbers
-vs- 04/30/2022 - 2:40 PM FIELD 1
14
18
Bay County BallHawgs 7u
Allstar Athletics
-vs- 04/30/2022 - 2:40 PM FIELD 3
7
16
Dirtbags 8u
Hurricanes
-vs- 05/01/2022 - 9:00 AM FIELD 3 (GROUP B) GM1
23
22
Allstar Athletics
Bombers
-vs- 05/01/2022 - 10:20 AM FIELD 3 (GROUP B) GM2
11
9
Bay County BallHawgs 7u
Hurricanes
-vs- 05/01/2022 - 11:40 AM FIELD 3 (GROUP B) GM3
4
19
Allstar Athletics
Bay County BallHawgs 7u
-vs- 05/01/2022 - 1:00 PM FIELD 3 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
18
10
Trojans
Beach Sox
-vs- 05/01/2022 - 9:00 AM FIELD 1 (GROUP A) GM1
8
7
Peach Clobbers
5 Star National BHG
-vs- 05/01/2022 - 10:20 AM FIELD 1 (GROUP A) GM2
13
3
Tallahassee Heat
Trojans
-vs- 05/01/2022 - 11:40 AM FIELD 1 (GROUP A) GM3
9
7
Peach Clobbers
Tallahassee Heat
-vs- 05/01/2022 - 1:00 PM FIELD 1 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

9U
Score
Game Date / Time Location
1
16
Sandlot Beast mode
LA Sliders
-vs- 04/30/2022 - 9:00 AM FIELD 2
9
21
North Walton Diamond Runners
Ozark Express
-vs- 04/30/2022 - 9:00 AM FIELD 4
4
11
Sandlot Beast mode
ELITE
-vs- 04/30/2022 - 10:40 AM FIELD 2
13
11
North Walton Diamond Runners
Hot Shots
-vs- 04/30/2022 - 10:40 AM FIELD 4
12
4
5 Star National Barnard
Ozark Express
-vs- 04/30/2022 - 12:20 PM FIELD 2
13
14
AA Arrows
LA Sliders
-vs- 04/30/2022 - 12:20 PM FIELD 4
10
4
5 Star National Barnard
ELITE
-vs- 04/30/2022 - 2:00 PM FIELD 2
32
2
AA Arrows
Hot Shots
-vs- 04/30/2022 - 2:00 PM FIELD 4
6
18
North Walton Diamond Runners
Sandlot Beast mode
-vs- 05/01/2022 - 9:00 AM FIELD 4 (GROUP B) GM1
20
5
Ozark Express
Hot Shots
-vs- 05/01/2022 - 10:40 AM FIELD 4 (GROUP B) GM2
12
6
Ozark Express
Sandlot Beast mode
-vs- 05/01/2022 - 12:20 PM FIELD 4 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
3
5
LA Sliders
ELITE
-vs- 05/01/2022 - 9:00 AM FIELD 2 (GROUP A) GM1
15
8
5 Star National Barnard
AA Arrows
-vs- 05/01/2022 - 10:40 AM FIELD 2 (GROUP A) GM2
10
2
5 Star National Barnard
ELITE
-vs- 05/01/2022 - 12:20 PM FIELD 2 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

10U
Score
Game Date / Time Location
6
7
DKSA ELITE 10U
Dirtbags 10u
-vs- 04/30/2022 - 9:00 AM FIELD 5
12
4
Sandlot Legends
Wiregrass Bolts 10U
-vs- 04/30/2022 - 9:00 AM FIELD 6
13
8
Wiregrass Wolverines 10U
DKSA ELITE 10U
-vs- 04/30/2022 - 10:40 AM FIELD 5
16
0
Sandlot Legends
Mpact Sports 10U
-vs- 04/30/2022 - 10:40 AM FIELD 6
13
3
5 Star National Gowdy
Wiregrass Bolts 10U
-vs- 04/30/2022 - 12:20 PM FIELD 5
13
3
Tallahassee Heat BLACK
Dirtbags 10u
-vs- 04/30/2022 - 12:20 PM FIELD 6
11
1
5 Star National Gowdy
Mpact Sports 10U
-vs- 04/30/2022 - 2:00 PM FIELD 5
13
0
Tallahassee Heat BLACK
Wiregrass Wolverines 10U
-vs- 04/30/2022 - 2:00 PM FIELD 6
12
2
DKSA ELITE 10U
Wiregrass Bolts 10U
-vs- 05/01/2022 - 9:00 AM FIELD 5 (GROUP B) GM1
6
5
Wiregrass Wolverines 10U
Mpact Sports 10U
-vs- 05/01/2022 - 10:40 AM FIELD 5 (GROUP B) GM2
3
4
DKSA ELITE 10U
Wiregrass Wolverines 10U
-vs- 05/01/2022 - 12:20 PM FIELD 5 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
8
6
5 Star National Gowdy
Sandlot Legends
-vs- 05/01/2022 - 9:00 AM FIELD 6 (GROUP A) GM1
11
2
Tallahassee Heat BLACK
Dirtbags 10u
-vs- 05/01/2022 - 10:40 AM FIELD 6 (GROUP A) GM2
3
8
5 Star National Gowdy
Tallahassee Heat BLACK
-vs- 05/01/2022 - 12:20 PM FIELD 6 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

11U
Score
Game Date / Time Location
3
19
North Walton Heavy Duty
Mpact Sports 11U
-vs- 04/30/2022 - 8:00 AM FIELD 3
6
7
Crushers
South Alabama Rattlers
-vs- 04/30/2022 - 8:00 AM FIELD 4
3
16
North Walton Heavy Duty
Beach Sox 11U
-vs- 04/30/2022 - 9:40 AM FIELD 3
2
14
Crushers
Blackhawks
-vs- 04/30/2022 - 9:40 AM FIELD 4
6
7
Mpact Sports 11U
Beach Sox 11U
-vs- 04/30/2022 - 11:20 AM FIELD 3
4
10
South Alabama Rattlers
Tallahassee Renegades
-vs- 04/30/2022 - 11:20 AM FIELD 4
3
7
Tallahassee Heat
Florida Blue Jays
-vs- 04/30/2022 - 1:00 PM FIELD 3
12
3
Cuzzy Baseball
Blackhawks
-vs- 04/30/2022 - 1:00 PM FIELD 4
8
4
Tallahassee Heat
AA Arrows 11u
-vs- 04/30/2022 - 2:40 PM FIELD 3
11
5
Tallahassee Renegades
Cuzzy Baseball
-vs- 04/30/2022 - 2:40 PM FIELD 4
2
5
AA Arrows 11u
Florida Blue Jays
-vs- 04/30/2022 - 4:20 PM FIELD 3
8
7
Crushers
North Walton Heavy Duty
-vs- 05/01/2022 - 8:00 AM FIELD 4 (GROUP B) GM1
6
2
South Alabama Rattlers
AA Arrows 11u
-vs- 05/01/2022 - 9:40 AM FIELD 4 (GROUP B) GM2
14
1
Blackhawks
Crushers
-vs- 05/01/2022 - 11:20 AM FIELD 4 (GROUP B) GM3
2
5
South Alabama Rattlers
Blackhawks
-vs- 05/01/2022 - 1:00 PM FIELD 4 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
1
14
Mpact Sports 11U
Tallahassee Heat
-vs- 05/01/2022 - 8:00 AM FIELD 3 (GROUP A) GM1
8
3
Beach Sox 11U
Cuzzy Baseball
-vs- 05/01/2022 - 9:40 AM FIELD 3 (GROUP A) GM2
10
12
Florida Blue Jays
Tallahassee Heat
-vs- 05/01/2022 - 11:20 AM FIELD 3 (GROUP A) GM3
8
13
Tallahassee Renegades
Beach Sox 11U
-vs- 05/01/2022 - 1:00 PM FIELD 3 (GROUP A) GM4
1
6
Tallahassee Heat
Beach Sox 11U
-vs- 05/01/2022 - 2:40 PM FIELD 3 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

12U
Score
Game Date / Time Location
11
7
AA Arrows 12U
HK Prime 9
-vs- 04/30/2022 - 9:00 AM FIELD 1
7
6
The Southern Closers
Dirtbags
-vs- 04/30/2022 - 9:00 AM FIELD 2
6
11
AA Arrows 12U
Thomasville Warriors
-vs- 04/30/2022 - 10:40 AM FIELD 1
5
2
The Southern Closers
BC Bullets
-vs- 04/30/2022 - 10:40 AM FIELD 2
6
2
Sandlot Legends 12U
Dirtbags
-vs- 04/30/2022 - 12:20 PM FIELD 1
4
10
East Coast Sox Florida
HK Prime 9
-vs- 04/30/2022 - 12:20 PM FIELD 2
6
2
Sandlot Legends 12U
Thomasville Warriors
-vs- 04/30/2022 - 2:00 PM FIELD 1
1
19
East Coast Sox Florida
BC Bullets
-vs- 04/30/2022 - 2:00 PM FIELD 2
5
6
AA Arrows 12U
Dirtbags
-vs- 05/01/2022 - 9:00 AM FIELD 1 (GROUP B) GM1
6
14
HK Prime 9
East Coast Sox Florida
-vs- 05/01/2022 - 10:40 AM FIELD 1 (GROUP B) GM2
10
8
Dirtbags
East Coast Sox Florida
-vs- 05/01/2022 - 12:20 PM FIELD 1 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
8
7
The Southern Closers
BC Bullets
-vs- 05/01/2022 - 9:00 AM FIELD 2 (GROUP A) GM1
10
8
Sandlot Legends 12U
Thomasville Warriors
-vs- 05/01/2022 - 10:40 AM FIELD 2 (GROUP A) GM2
3
4
The Southern Closers
Sandlot Legends 12U
-vs- 05/01/2022 - 12:20 PM FIELD 2 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

13U
Score
Game Date / Time Location
10
2
Gulf Coast JackHammers
HK Prime 9
-vs- 04/30/2022 - 8:00 AM HARDY
7
0
Regulators
Deep South Rivals
-vs- 04/30/2022 - 9:00 AM BREWTON
15
6
PC Ballers
HK Prime 9
-vs- 04/30/2022 - 9:40 AM HARDY
7
6
Regulators
Grind 13U Rowe
-vs- 04/30/2022 - 10:40 AM BREWTON
1
9
Gulf Coast JackHammers
South Walton Hawks 13U
-vs- 04/30/2022 - 11:20 AM HARDY
4
0
East Coast Sox Florida
Deep South Rivals
-vs- 04/30/2022 - 12:20 PM BREWTON
10
4
Sandlot
PC Ballers
-vs- 04/30/2022 - 1:00 PM HARDY
6
10
5 Star National Moorhouse
Grind 13U Rowe
-vs- 04/30/2022 - 2:00 PM BREWTON
6
2
SBA South
South Walton Hawks 13U
-vs- 04/30/2022 - 2:40 PM HARDY
5
8
5 Star National Moorhouse
East Coast Sox Florida
-vs- 04/30/2022 - 3:40 PM BREWTON
10
2
SBA South
Sandlot
-vs- 04/30/2022 - 4:20 PM HARDY
9
3
5 Star National Moorhouse
HK Prime 9
-vs- 05/01/2022 - 9:00 AM BREWTON (GROUP B) GM1
3
9
PC Ballers
Deep South Rivals
-vs- 05/01/2022 - 10:40 AM BREWTON (GROUP B) GM2
7
9
Sandlot
5 Star National Moorhouse
-vs- 05/01/2022 - 12:20 PM BREWTON (GROUP B) GM3
5
4
Deep South Rivals
5 Star National Moorhouse
-vs- 05/01/2022 - 2:00 PM BREWTON (GROUP B) CHAMPIONSHIP
1
9
South Walton Hawks 13U
Gulf Coast JackHammers
-vs- 05/01/2022 - 8:00 AM HARDY (GROUP A) GM1
11
5
Regulators
Grind 13U Rowe
-vs- 05/01/2022 - 9:40 AM HARDY (GROUP A) GM2
9
1
SBA South
Gulf Coast JackHammers
-vs- 05/01/2022 - 11:20 AM HARDY (GROUP A) GM3
7
8
East Coast Sox Florida
Regulators
-vs- 05/01/2022 - 1:00 PM HARDY (GROUP A) GM4
6
2
SBA South
Regulators
-vs- 05/01/2022 - 2:40 PM HARDY (GROUP A) CHAMPIONSHIP

14U
Score
Game Date / Time Location
0
4
Hustle
Florida Grind 14U Thomas
-vs- 04/30/2022 - 8:00 AM PITTMAN
1
12
Hustle
East Coast Sox Florida
-vs- 04/30/2022 - 9:40 AM PITTMAN
8
7
HK Prime 9
Florida Grind 14U Thomas
-vs- 04/30/2022 - 11:20 AM PITTMAN
0
9
River Region Bandits 13U
East Coast Sox Florida
-vs- 04/30/2022 - 1:00 PM PITTMAN
7
1
Legends 14U
HK Prime 9
-vs- 04/30/2022 - 2:40 PM PITTMAN
9
1
Legends 14U
River Region Bandits 13U
-vs- 04/30/2022 - 4:20 PM PITTMAN
3
5
HK Prime 9
Hustle
-vs- 05/01/2022 - 8:00 AM PITTMAN (GM1)
5
0
Florida Grind 14U Thomas
River Region Bandits 13U
-vs- 05/01/2022 - 9:40 AM PITTMAN (GM2)
11
1
East Coast Sox Florida
Hustle
-vs- 05/01/2022 - 11:20 AM PITTMAN (GM3)
8
2
Legends 14U
Florida Grind 14U Thomas
-vs- 05/01/2022 - 1:00 PM PITTMAN (GM4)
0
15
East Coast Sox Florida
Legends 14U
-vs- 05/01/2022 - 2:40 PM PITTMAN (CHAMPIONSHIP)

7U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Bay County BallHawgs 2-0-0 14-2-0 1 1
Dirtbags 7u 0-2-0 1-15-1 2 2

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-30 Dirtbags 7u 0 Bay County BallHawgs 21
4-30 Bay County BallHawgs 18 Dirtbags 7u 4

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Peach Clobbers 4-0-0 7-1-0 1 2
Tallahassee Heat 3-1-0 18-1-0 2 1
5 Star National BHG 2-1-0 8-4-2 3 3
Trojans 2-2-0 6-5-0 4 4
Beach Sox 1-2-0 8-16-0 5 5
Bay County BallHawgs 7u 3-1-0 6-11-0 6 6
Allstar Athletics 2-2-0 14-15-0 7 7
Bombers 0-3-0 5-13-0 8 8
Hurricanes 1-3-0 14-19-0 9 10
Dirtbags 8u 0-3-0 1-30-0 10 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-30 5 Star National BHG 12 Bombers 4
4-30 5 Star National BHG 21 Hurricanes 15
4-30 Bombers 7 Beach Sox 11
4-30 Tallahassee Heat 19 Dirtbags 8u 4
4-30 Hurricanes 7 Trojans 18
4-30 Allstar Athletics 1 Tallahassee Heat 15
4-30 Beach Sox 3 Peach Clobbers 18
4-30 Bay County BallHawgs 7u 16 Dirtbags 8u 11
4-30 Trojans 7 Peach Clobbers 8
4-30 Bay County BallHawgs 7u 14 Allstar Athletics 18
5-01 Dirtbags 8u 7 Hurricanes 16
5-01 Allstar Athletics 23 Bombers 22
5-01 Bay County BallHawgs 7u 11 Hurricanes 9
5-01 Allstar Athletics 4 Bay County BallHawgs 7u 19
5-01 Trojans 18 Beach Sox 10
5-01 Peach Clobbers 8 5 Star National BHG 7
5-01 Tallahassee Heat 13 Trojans 3
5-01 Peach Clobbers 9 Tallahassee Heat 7

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
5 Star National Barnard 4-0-0 7-0-0 1 1
ELITE 2-2-0 18-15-0 2 3
LA Sliders 2-1-0 16-7-0 3 2
AA Arrows 1-2-0 9-12-3 4 4
Ozark Express 3-1-0 30-25-1 5 5
Sandlot Beast mode 1-3-0 1-6-0 6 7
North Walton Diamond Runners 1-2-0 6-13-0 7 6
Hot Shots 0-3-0 1-15-0 8 8

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-30 Sandlot Beast mode 1 LA Sliders 16
4-30 North Walton Diamond Runners 9 Ozark Express 21
4-30 Sandlot Beast mode 4 ELITE 11
4-30 North Walton Diamond Runners 13 Hot Shots 11
4-30 5 Star National Barnard 12 Ozark Express 4
4-30 AA Arrows 13 LA Sliders 14
4-30 5 Star National Barnard 10 ELITE 4
4-30 AA Arrows 32 Hot Shots 2
5-01 North Walton Diamond Runners 6 Sandlot Beast mode 18
5-01 Ozark Express 20 Hot Shots 5
5-01 Ozark Express 12 Sandlot Beast mode 6
5-01 LA Sliders 3 ELITE 5
5-01 5 Star National Barnard 15 AA Arrows 8
5-01 5 Star National Barnard 10 ELITE 2

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Tallahassee Heat BLACK 4-0-0 11-4-0 1 1
5 Star National Gowdy 3-1-0 4-4-0 2 2
Sandlot Legends 2-1-0 13-7-2 3 3
Dirtbags 10u 1-2-0 8-21-0 4 4
Wiregrass Wolverines 10U 3-1-0 19-12-0 5 5
DKSA ELITE 10U 1-3-0 4-8-0 6 6
Wiregrass Bolts 10U 0-3-0 2-22-0 7 7
Mpact Sports 10U 0-3-0 1-15-0 8 8

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-30 DKSA ELITE 10U 6 Dirtbags 10u 7
4-30 Sandlot Legends 12 Wiregrass Bolts 10U 4
4-30 Wiregrass Wolverines 10U 13 DKSA ELITE 10U 8
4-30 Sandlot Legends 16 Mpact Sports 10U 0
4-30 5 Star National Gowdy 13 Wiregrass Bolts 10U 3
4-30 Tallahassee Heat BLACK 13 Dirtbags 10u 3
4-30 5 Star National Gowdy 11 Mpact Sports 10U 1
4-30 Tallahassee Heat BLACK 13 Wiregrass Wolverines 10U 0
5-01 DKSA ELITE 10U 12 Wiregrass Bolts 10U 2
5-01 Wiregrass Wolverines 10U 6 Mpact Sports 10U 5
5-01 DKSA ELITE 10U 3 Wiregrass Wolverines 10U 4
5-01 5 Star National Gowdy 8 Sandlot Legends 6
5-01 Tallahassee Heat BLACK 11 Dirtbags 10u 2
5-01 5 Star National Gowdy 3 Tallahassee Heat BLACK 8

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Beach Sox 11U 5-0-0 15-4-0 1 3
Tallahassee Heat 3-2-0 9-3-0 2 5
Tallahassee Renegades 2-1-0 16-1-0 3 2
Florida Blue Jays 2-1-0 9-5-0 4 1
Mpact Sports 11U 1-2-0 16-23-0 5 4
Cuzzy Baseball 1-2-0 5-9-0 6 6
Blackhawks 3-1-0 9-15-1 7 7
South Alabama Rattlers 2-2-0 18-19-2 8 8
AA Arrows 11u 0-3-0 3-7-0 9 9
Crushers 1-3-0 6-18-0 10 10
North Walton Heavy Duty 0-3-0 2-14-0 11 11

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-30 North Walton Heavy Duty 3 Mpact Sports 11U 19
4-30 Crushers 6 South Alabama Rattlers 7
4-30 North Walton Heavy Duty 3 Beach Sox 11U 16
4-30 Crushers 2 Blackhawks 14
4-30 Mpact Sports 11U 6 Beach Sox 11U 7
4-30 South Alabama Rattlers 4 Tallahassee Renegades 10
4-30 Tallahassee Heat 3 Florida Blue Jays 7
4-30 Cuzzy Baseball 12 Blackhawks 3
4-30 Tallahassee Heat 8 AA Arrows 11u 4
4-30 Tallahassee Renegades 11 Cuzzy Baseball 5
4-30 AA Arrows 11u 2 Florida Blue Jays 5
5-01 Crushers 8 North Walton Heavy Duty 7
5-01 South Alabama Rattlers 6 AA Arrows 11u 2
5-01 Blackhawks 14 Crushers 1
5-01 South Alabama Rattlers 2 Blackhawks 5
5-01 Mpact Sports 11U 1 Tallahassee Heat 14
5-01 Beach Sox 11U 8 Cuzzy Baseball 3
5-01 Florida Blue Jays 10 Tallahassee Heat 12
5-01 Tallahassee Renegades 8 Beach Sox 11U 13
5-01 Tallahassee Heat 1 Beach Sox 11U 6

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Sandlot Legends 12U 4-0-0 23-1-1 1 1
The Southern Closers 3-1-0 12-10-1 2 2
BC Bullets 1-2-0 1-2-0 3 3
Thomasville Warriors 1-2-0 4-5-0 4 4
Dirtbags 2-2-0 3-11-0 5 7
East Coast Sox Florida 1-3-0 3-16-0 6 8
AA Arrows 12U 1-2-0 5-8-0 7 6
HK Prime 9 1-2-0 8-33-1 8 5

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-30 AA Arrows 12U 11 HK Prime 9 7
4-30 The Southern Closers 7 Dirtbags 6
4-30 AA Arrows 12U 6 Thomasville Warriors 11
4-30 The Southern Closers 5 BC Bullets 2
4-30 Sandlot Legends 12U 6 Dirtbags 2
4-30 East Coast Sox Florida 4 HK Prime 9 10
4-30 Sandlot Legends 12U 6 Thomasville Warriors 2
4-30 East Coast Sox Florida 1 BC Bullets 19
5-01 AA Arrows 12U 5 Dirtbags 6
5-01 HK Prime 9 6 East Coast Sox Florida 14
5-01 Dirtbags 10 East Coast Sox Florida 8
5-01 The Southern Closers 8 BC Bullets 7
5-01 Sandlot Legends 12U 10 Thomasville Warriors 8
5-01 The Southern Closers 3 Sandlot Legends 12U 4

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
SBA South 4-0-0 4-0-0 1 1
Regulators 4-1-0 21-9-0 2 3
East Coast Sox Florida 2-1-0 16-3-1 3 2
Gulf Coast JackHammers 2-2-0 16-15-1 4 5
South Walton Hawks 13U 1-2-0 32-3-0 5 4
Grind 13U Rowe 1-2-0 11-10-1 6 6
Deep South Rivals 2-2-0 2-7-1 7 9
5 Star National Moorhouse 2-3-0 3-3-1 8 10
PC Ballers 1-2-0 2-15-1 9 8
HK Prime 9 0-3-0 2-39-2 9 11
Sandlot 1-2-0 9-11-0 10 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-30 Gulf Coast JackHammers 10 HK Prime 9 2
4-30 Regulators 7 Deep South Rivals 0
4-30 PC Ballers 15 HK Prime 9 6
4-30 Regulators 7 Grind 13U Rowe 6
4-30 Gulf Coast JackHammers 1 South Walton Hawks 13U 9
4-30 East Coast Sox Florida 4 Deep South Rivals 0
4-30 Sandlot 10 PC Ballers 4
4-30 5 Star National Moorhouse 6 Grind 13U Rowe 10
4-30 SBA South 6 South Walton Hawks 13U 2
4-30 5 Star National Moorhouse 5 East Coast Sox Florida 8
4-30 SBA South 10 Sandlot 2
5-01 5 Star National Moorhouse 9 HK Prime 9 3
5-01 PC Ballers 3 Deep South Rivals 9
5-01 Sandlot 7 5 Star National Moorhouse 9
5-01 Deep South Rivals 5 5 Star National Moorhouse 4
5-01 South Walton Hawks 13U 1 Gulf Coast JackHammers 9
5-01 Regulators 11 Grind 13U Rowe 5
5-01 SBA South 9 Gulf Coast JackHammers 1
5-01 East Coast Sox Florida 7 Regulators 8
5-01 SBA South 6 Regulators 2

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Legends 14U 4-0-0 8-0-0 1 2
East Coast Sox Florida 3-1-0 9-9-1 2 1
Florida Grind 14U Thomas 2-2-0 7-17-0 3 3
Hustle 1-3-0 2-12-0 4 5
HK Prime 9 1-2-0 20-23-2 5 4
River Region Bandits 13U 0-3-0 0-3-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-30 Hustle 0 Florida Grind 14U Thomas 4
4-30 Hustle 1 East Coast Sox Florida 12
4-30 HK Prime 9 8 Florida Grind 14U Thomas 7
4-30 River Region Bandits 13U 0 East Coast Sox Florida 9
4-30 Legends 14U 7 HK Prime 9 1
4-30 Legends 14U 9 River Region Bandits 13U 1
5-01 HK Prime 9 3 Hustle 5
5-01 Florida Grind 14U Thomas 5 River Region Bandits 13U 0
5-01 East Coast Sox Florida 11 Hustle 1
5-01 Legends 14U 8 Florida Grind 14U Thomas 2
5-01 East Coast Sox Florida 0 Legends 14U 15

Event Address: 300 TAYLOR RD., DOTHAN, AL 36303

Map and Directions Map and Directions

Weather:

DOTHAN WEATHER