Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

BACK ON THE DIAMOND V - MARIANNA, FL

MERE SPORTS COMPLEX / MARIANNA, FL
June 13, 2020 through June 14, 2020

**2020 SPRING BASEBALL SCHEDULE**  (MARIANNA, FLORIDA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-13U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.

 


GAME TIMES CST

14U - NO STEEL CLEATS ON MOUND FIELD 1

CONCESSION STAND WILL BE OPEN


Please note by playing in a TBUSA event teams, players, coaches, parents
and spectators do so on a volunteer basis. If you or any one associated
with your team is sick or has underlying health conditions please stay
home. Coach please relay this information to anyone associated with your
team that plans on attending the TBUSA event.

TBUSA will do our best to keep everyone safe.

TBUSA will be establishing some guidelines for tournament PLAY

TEAM GATE FEE $225 WILL BE ADDED TO TOURNAMENT ENTRY FEE. ALL FEES MUST BE PAID PRIOR TO TEAMS FIRST GAME (NO EXCEPTIONS). THERE WILL BE DESIGNATED TABLE AT THE ENTRANCE FOR ONE COACH OR TEAM MOM TO CHECK IN AND PAY.  THIS FEE IS FOR EACH TEAMS SPECTATORS FOR THE TOURNAMENT.

ALL TBUSA STAFF AND UMPIRES WILL HAVE THEIR TEMPERATURES TAKEN EACH DAY
PRIOR TO PLAY

NO SPECTATORS OR PARENTS IN BLEACHERS THERE WILL BE DESIGNATED RED FLAGS
ALONG THE FENCE WHERE TENTS OR CHAIRS CAN BE SET UP FOR SPECTATORS.
PLEASE TRY TO STAY WITH YOUR FAMILY DURING THE TOURNAMENT.

STAY SAFE - 6FT APART SIGNS WILL BE POSTED THROUGHOUT THE PARK.

BLEACHERS WILL BE DESIGNATED ONLY FOR THE TEAM PLAYERS AND COACHES PLAYING AT THAT DESIGNATED TIME ON THAT FIELD. NO OTHER TEAM MAY OCCUPY THAT BLEACHER UNTIL THE TEAM PLAYING HAS CLEARED THE AREA. COACHES LETS TRY TO KEEP HALF TEAM IN DUGOUT AND HALF IN THE BLEACHERS DURING EACH GAME.

NO CATCHER EQUIPMENT SHOULD BE SHARED.

NO COMMUNITY WATER COOLERS IN DUGOUT.

NO HANDSHAKES OR AWARD CEREMONIES AFTER GAMES.

EACH TEAM WILL PROVIDE 2 NEW GAME BALLS BEFORE EACH GAME WITH TEAMS NAME
OR INITIALS FOR IDENTIFICATION AND HAVE OTHERS AVAILABLE IF NECESSARY.
EACH TEAM WILL PLAY DEFENSE WITH THEIR TEAMS DESIGNATED BASEBALLS EACH
INNING.

I KNOW THIS IS ALOT BUT LETS TRY OUR BEST SO WE CAN STAY SAFE AND
CONTINUE TO PLAY.

THANK YOU FOR YOUR PATIENCE.


Jerry Strauss
Travel Ball USA
https://www.TBUSATournaments.com


COACHES ONLY (1) TEAM COOLER ALLOWED IN PARK. 

NO PERSONAL COOLERS ALLOWED IN PARK. 

NO PETS ALLOWED IN PARK.

 

Tournament Entry Deadline:  June 10, 2020 at 6 pm CST

Pay online or make checks payable to TBUSA.

Saturday games will consist of pool play.  Seeding will be based on Saturdays performance leading into Sundays Championship with single elimination play.  Team trophies with individual awards for 1st and 2nd place teams in each age division.

7U
Team Name Age City, State
Pelicans 7 Panama City, FL
Warriors 7 Troy, AL
Titans 7 Troy, AL
Scrappers 7 Dothan, AL
7 Southport, FL

8U
Team Name Age City, State
Avengers 8U 8 Enterprise, AL
Florida Grind 8 Panama City, FL
Traveling Eagles 8 Niceville, FL
JACKSON COUNTY ELITE 8 MARIANNA, FL
South Alabama Arrows 8 Andalusia, AL
Dirtbags 8 Enterprise, AL
SC Prospects 8 Headland, AL

9U
Team Name Age City, State
850 Waves 9 Lynn Haven, FL
Wiregrass Aces 9 Abbeville, AL
Tallahassee Renegades 9 Tallahassee, FL
Tallahassee Heat 9 Crawfordville, FL

10U
Team Name Age City, State
Southern Savage 10 Ozark, AL
NWF Baseball 10 Southport, FL
Tallahassee Renegades 10 Tallahassee, FL
SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN 10 Enterprise, AL
Circle City Cyclones 10 Dothan, AL
Chaos 10 Enterprise, AL
Headland Hawks 10 Headland, AL

11U
Team Name Age City, State
Crush Baseball 11 Florida Panhandle, FL
Storm Baseball 11 Panama City, FL
Sandlot 11 Apalachicola, FL
Tallahassee Bombers 11 Tallahassee, FL
Trojans 12u 11 Troy, AL
Tallahassee Renegades 11U 11 Tallahassee, FL
American Thunder 11 Dothan, AL
North Okaloosa Woodpeckers 11 Crestview, FL

12U
Team Name Age City, State
Tri County Lightning 12 Marianna, FL
Slammers 12 Ozark, AL
Iron Sluggers 12 Enterprise, AL
Pirates 12 Sneads, FL
Sandlot 12U 12 Panama City, FL
South Walton Hawks 12 South Walton, FL
Chaos 12 Enterprise, AL
WSA 12U RED 12 Dothan, AL

13U
Team Name Age City, State
Hitmen Baseball 13 Auburn, AL
Hustlers Baseball 13 Shorterville, AL
Dothan Bandits 13 MIDLAND CITY, AL
Lynn Haven Dolphins 13 Lynn Haven, FL, FL
Florida Aces Elite 13 Freeport, FL

14U
Team Name Age City, State
Panhandle Trojans 14 Panama City, FL
LA Dodgers 14 Enterprise, AL
Bama Blue Jays 14U 14 Enterprise, AL
Wiregrass Cardinals 14U 14 Newville, AL
Seamheads 14 Montgomery, AL

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

7U
Score
Game Date / Time Location
11
15
Pelicans
Warriors
-vs- 06/13/2020 - 9:00 AM FIELD 9
4
21
Pelicans
Titans
-vs- 06/13/2020 - 10:20 AM FIELD 9
1
15

Warriors
-vs- 06/13/2020 - 11:40 AM FIELD 9
4
11
Scrappers
Titans
-vs- 06/13/2020 - 1:00 PM FIELD 9
15
0
Scrappers
-vs- 06/13/2020 - 3:40 PM FIELD 9
5
20

Pelicans
-vs- 06/14/2020 - 9:20 AM FIELD 9 (GM1)
9
19
Warriors
Scrappers
-vs- 06/14/2020 - 10:40 AM FIELD 9 (GM2)
10
0
Titans
Pelicans
-vs- 06/14/2020 - 12:00 PM FIELD 9 (GM3)
13
21
Scrappers
Titans
-vs- 06/14/2020 - 1:20 PM FIELD 9 (CHAMPIONSHIP)

8U
Score
Game Date / Time Location
2
16
JACKSON COUNTY ELITE
SC Prospects
-vs- 06/13/2020 - 9:00 AM FIELD 8
11
21
JACKSON COUNTY ELITE
Florida Grind
-vs- 06/13/2020 - 10:20 AM FIELD 8
8
18
SC Prospects
Traveling Eagles
-vs- 06/13/2020 - 11:40 AM FIELD 8
3
16
Florida Grind
Avengers 8U
-vs- 06/13/2020 - 1:00 PM FIELD 8
14
4
Traveling Eagles
Dirtbags
-vs- 06/13/2020 - 2:20 PM FIELD 9
2
20
South Alabama Arrows
Avengers 8U
-vs- 06/13/2020 - 2:20 PM FIELD 8
3
20
South Alabama Arrows
Dirtbags
-vs- 06/13/2020 - 3:40 PM FIELD 8
15
0
Dirtbags
JACKSON COUNTY ELITE
-vs- 06/14/2020 - 8:00 AM FIELD 9 (GM1)
11
0
Traveling Eagles
South Alabama Arrows
-vs- 06/14/2020 - 8:00 AM FIELD 8 (GM2)
9
19
SC Prospects
Florida Grind
-vs- 06/14/2020 - 9:20 AM FIELD 8 (GM3)
6
17
Dirtbags
Traveling Eagles
-vs- 06/14/2020 - 10:40 AM FIELD 8 (GM4)
20
9
Avengers 8U
Florida Grind
-vs- 06/14/2020 - 12:00 PM FIELD 8 (GM5)
19
17
Avengers 8U
Traveling Eagles
-vs- 06/14/2020 - 1:20 PM FIELD 8 (CHAMPIONSHIP)

9U
Score
Game Date / Time Location
19
0
Tallahassee Heat
850 Waves
-vs- 06/13/2020 - 8:00 AM FIELD 7
18
1
Tallahassee Heat
Wiregrass Aces
-vs- 06/13/2020 - 9:40 AM FIELD 7
13
9
Tallahassee Renegades
850 Waves
-vs- 06/13/2020 - 11:20 AM FIELD 7
4
10
Wiregrass Aces
Tallahassee Renegades
-vs- 06/13/2020 - 2:40 PM FIELD 7
9
8
Tallahassee Renegades
Wiregrass Aces
-vs- 06/14/2020 - 9:40 AM FIELD 7 (GM1)
10
8
Tallahassee Heat
850 Waves
-vs- 06/14/2020 - 11:20 AM FIELD 7 (GM2)
11
13
Tallahassee Renegades
Tallahassee Heat
-vs- 06/14/2020 - 1:00 PM FIELD 7 (CHAMPIONSHIP)

10U
Score
Game Date / Time Location
0
13
Circle City Cyclones
Tallahassee Renegades
-vs- 06/13/2020 - 8:00 AM FIELD 4
7
6
SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN
Tallahassee Renegades
-vs- 06/13/2020 - 9:40 AM FIELD 4
10
1
Circle City Cyclones
Southern Savage
-vs- 06/13/2020 - 11:20 AM FIELD 4
10
3
NWF Baseball
Chaos
-vs- 06/13/2020 - 1:00 PM FIELD 4
9
6
SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN
Headland Hawks
-vs- 06/13/2020 - 1:00 PM FIELD 7
1
9
Southern Savage
Chaos
-vs- 06/13/2020 - 2:40 PM FIELD 4
11
3
Headland Hawks
NWF Baseball
-vs- 06/13/2020 - 4:20 PM FIELD 4
11
6
Tallahassee Renegades
Southern Savage
-vs- 06/14/2020 - 8:00 AM FIELD 4 (GM1)
7
3
Chaos
Circle City Cyclones
-vs- 06/14/2020 - 8:00 AM FIELD 7 (GM2)
1
10
Headland Hawks
NWF Baseball
-vs- 06/14/2020 - 9:40 AM FIELD 4 (GM3)
11
7
Tallahassee Renegades
Chaos
-vs- 06/14/2020 - 11:20 AM FIELD 4 (GM4)
1
17
SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN
NWF Baseball
-vs- 06/14/2020 - 1:00 PM FIELD 4 (GM5)
1
11
Tallahassee Renegades
NWF Baseball
-vs- 06/14/2020 - 2:40 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

11U
Score
Game Date / Time Location
6
0
American Thunder
Storm Baseball
-vs- 06/13/2020 - 8:00 AM FIELD 3
7
6
Crush Baseball
Tallahassee Bombers
-vs- 06/13/2020 - 9:00 AM FIELD 6
0
20
North Okaloosa Woodpeckers
Storm Baseball
-vs- 06/13/2020 - 9:40 AM FIELD 3
16
4
Trojans 12u
Tallahassee Bombers
-vs- 06/13/2020 - 10:40 AM FIELD 6
5
3
American Thunder
Sandlot
-vs- 06/13/2020 - 11:20 AM FIELD 3
11
4
Crush Baseball
Tallahassee Renegades 11U
-vs- 06/13/2020 - 12:20 PM FIELD 6
2
23
North Okaloosa Woodpeckers
Sandlot
-vs- 06/13/2020 - 1:00 PM FIELD 3
15
0
Trojans 12u
Tallahassee Renegades 11U
-vs- 06/13/2020 - 2:00 PM FIELD 6
9
11
Tallahassee Bombers
Tallahassee Renegades 11U
-vs- 06/14/2020 - 9:00 AM FIELD 6 (GROUP B) GM1
13
2
Sandlot
North Okaloosa Woodpeckers
-vs- 06/14/2020 - 10:40 AM FIELD 6 (GROUP B) GM2
10
0
Sandlot
Tallahassee Renegades 11U
-vs- 06/14/2020 - 12:20 PM FIELD 6 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
16
1
Trojans 12u
Crush Baseball
-vs- 06/14/2020 - 9:40 AM FIELD 3 (GROUP A) GM1
5
0
American Thunder
Storm Baseball
-vs- 06/14/2020 - 11:20 AM FIELD 3 (GROUP A) GM2
13
7
Trojans 12u
American Thunder
-vs- 06/14/2020 - 1:00 PM FIELD 3 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

12U
Score
Game Date / Time Location
6
7
Tri County Lightning
Pirates
-vs- 06/13/2020 - 8:00 AM FIELD 5
6
4
Tri County Lightning
WSA 12U RED
-vs- 06/13/2020 - 9:40 AM FIELD 5
13
3
Sandlot 12U
Pirates
-vs- 06/13/2020 - 11:20 AM FIELD 5
1
11
WSA 12U RED
South Walton Hawks
-vs- 06/13/2020 - 1:00 PM FIELD 5
1
15
Iron Sluggers
Slammers
-vs- 06/13/2020 - 2:40 PM FIELD 3
10
4
Chaos
Sandlot 12U
-vs- 06/13/2020 - 2:40 PM FIELD 5
1
3
Slammers
South Walton Hawks
-vs- 06/13/2020 - 4:20 PM FIELD 3
15
1
Chaos
Iron Sluggers
-vs- 06/13/2020 - 4:20 PM FIELD 5
15
2
Pirates
WSA 12U RED
-vs- 06/14/2020 - 8:00 AM FIELD 3 (GROUP B) GM1
8
4
Sandlot 12U
Iron Sluggers
-vs- 06/14/2020 - 8:00 AM FIELD 5 (GROUP B) GM2
6
7
Pirates
Sandlot 12U
-vs- 06/14/2020 - 11:20 AM FIELD 5 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
13
3
Chaos
Slammers
-vs- 06/14/2020 - 9:40 AM FIELD 5 (GROUP A) GM1
3
8
South Walton Hawks
Tri County Lightning
-vs- 06/14/2020 - 1:00 PM FIELD 5 (GROUP A) GM2
4
18
Tri County Lightning
Chaos
-vs- 06/14/2020 - 2:40 PM FIELD 5 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

13U
Score
Game Date / Time Location
0
13
Lynn Haven Dolphins
Florida Aces Elite
-vs- 06/13/2020 - 8:00 AM FIELD 2
6
3
Dothan Bandits
Lynn Haven Dolphins
-vs- 06/13/2020 - 9:40 AM FIELD 2
9
1
Florida Aces Elite
Hitmen Baseball
-vs- 06/13/2020 - 11:20 AM FIELD 2
4
5
Dothan Bandits
Hustlers Baseball
-vs- 06/13/2020 - 1:00 PM FIELD 2
7
8
Hitmen Baseball
Hustlers Baseball
-vs- 06/13/2020 - 2:40 PM FIELD 2
0
13
Hitmen Baseball
Lynn Haven Dolphins
-vs- 06/14/2020 - 8:00 AM FIELD 2 (GM1)
14
0
Hustlers Baseball
Dothan Bandits
-vs- 06/14/2020 - 9:40 AM FIELD 2 (GM2)
7
2
Florida Aces Elite
Lynn Haven Dolphins
-vs- 06/14/2020 - 11:20 AM FIELD 2 (GM3)
10
0
Florida Aces Elite
Hustlers Baseball
-vs- 06/14/2020 - 1:00 PM FIELD 2 (CHAMPIONSHIP)

14U
Score
Game Date / Time Location
10
3
LA Dodgers
Panhandle Trojans
-vs- 06/13/2020 - 9:40 AM FIELD 1
2
5
LA Dodgers
Bama Blue Jays 14U
-vs- 06/13/2020 - 11:20 AM FIELD 1
4
5
Panhandle Trojans
Wiregrass Cardinals 14U
-vs- 06/13/2020 - 1:00 PM FIELD 1
9
3
Seamheads
Bama Blue Jays 14U
-vs- 06/13/2020 - 2:40 PM FIELD 1
7
1
Seamheads
Wiregrass Cardinals 14U
-vs- 06/13/2020 - 4:20 PM FIELD 1
2
9
Wiregrass Cardinals 14U
Panhandle Trojans
-vs- 06/14/2020 - 8:00 AM FIELD 1 (GM1)
5
0
LA Dodgers
Bama Blue Jays 14U
-vs- 06/14/2020 - 9:40 AM FIELD 1 (GM2)
5
4
Seamheads
Panhandle Trojans
-vs- 06/14/2020 - 11:20 AM FIELD 1 (GM3)
10
9
Seamheads
LA Dodgers
-vs- 06/14/2020 - 1:00 PM FIELD 1 (CHAMPIONSHIP)

7U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Titans 4-0-0 0-0-0 1 1
Scrappers 2-2-0 0-0-0 2 3
Warriors 2-1-0 0-0-0 3 2
Pelicans 1-3-0 0-0-0 4 5
0-3-0 0-0-0 5 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-13 Pelicans 11 Warriors 15
6-13 Pelicans 4 Titans 21
6-13 1 Warriors 15
6-13 Scrappers 4 Titans 11
6-13 Scrappers 15 0
6-14 5 Pelicans 20
6-14 Warriors 9 Scrappers 19
6-14 Titans 10 Pelicans 0
6-14 Scrappers 13 Titans 21

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Avengers 8U 4-0-0 0-0-0 1 1
Traveling Eagles 4-1-0 0-0-0 2 2
Dirtbags 2-2-0 0-0-0 3 3
Florida Grind 2-2-0 0-0-0 4 5
SC Prospects 1-2-0 0-0-0 5 4
JACKSON COUNTY ELITE 0-3-0 0-0-0 6 6
South Alabama Arrows 0-3-0 0-0-0 7 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-13 JACKSON COUNTY ELITE 2 SC Prospects 16
6-13 JACKSON COUNTY ELITE 11 Florida Grind 21
6-13 SC Prospects 8 Traveling Eagles 18
6-13 Florida Grind 3 Avengers 8U 16
6-13 Traveling Eagles 14 Dirtbags 4
6-13 South Alabama Arrows 2 Avengers 8U 20
6-13 South Alabama Arrows 3 Dirtbags 20
6-14 Dirtbags 15 JACKSON COUNTY ELITE 0
6-14 Traveling Eagles 11 South Alabama Arrows 0
6-14 SC Prospects 9 Florida Grind 19
6-14 Dirtbags 6 Traveling Eagles 17
6-14 Avengers 8U 20 Florida Grind 9
6-14 Avengers 8U 19 Traveling Eagles 17

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Tallahassee Heat 4-0-0 0-0-0 1 1
Tallahassee Renegades 3-1-0 0-0-0 2 2
Wiregrass Aces 0-3-0 0-0-0 3 3
850 Waves 0-3-0 0-0-0 4 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-13 Tallahassee Heat 19 850 Waves 0
6-13 Tallahassee Heat 18 Wiregrass Aces 1
6-13 Tallahassee Renegades 13 850 Waves 9
6-13 Wiregrass Aces 4 Tallahassee Renegades 10
6-14 Tallahassee Renegades 9 Wiregrass Aces 8
6-14 Tallahassee Heat 10 850 Waves 8
6-14 Tallahassee Renegades 11 Tallahassee Heat 13

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
NWF Baseball 4-1-0 0-0-0 1 5
Tallahassee Renegades 3-2-0 0-0-0 2 2
SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN 2-1-0 0-0-0 3 1
Chaos 2-2-0 0-0-0 4 3
Headland Hawks 1-2-0 0-0-0 5 4
Circle City Cyclones 1-2-0 0-0-0 6 6
Southern Savage 0-3-0 0-0-0 7 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-13 Circle City Cyclones 0 Tallahassee Renegades 13
6-13 SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN 7 Tallahassee Renegades 6
6-13 Circle City Cyclones 10 Southern Savage 1
6-13 NWF Baseball 10 Chaos 3
6-13 SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN 9 Headland Hawks 6
6-13 Southern Savage 1 Chaos 9
6-13 Headland Hawks 11 NWF Baseball 3
6-14 Tallahassee Renegades 11 Southern Savage 6
6-14 Chaos 7 Circle City Cyclones 3
6-14 Headland Hawks 1 NWF Baseball 10
6-14 Tallahassee Renegades 11 Chaos 7
6-14 SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN 1 NWF Baseball 17
6-14 Tallahassee Renegades 1 NWF Baseball 11

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Trojans 12u 4-0-0 0-0-0 1 2
American Thunder 3-1-0 0-0-0 2 1
Crush Baseball 2-1-0 0-0-0 3 3
Storm Baseball 1-2-0 0-0-0 4 4
Sandlot 3-1-0 0-0-0 5 5
Tallahassee Renegades 11U 1-3-0 0-0-0 6 7
Tallahassee Bombers 0-3-0 0-0-0 7 6
North Okaloosa Woodpeckers 0-3-0 0-0-0 8 8

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-13 American Thunder 6 Storm Baseball 0
6-13 Crush Baseball 7 Tallahassee Bombers 6
6-13 North Okaloosa Woodpeckers 0 Storm Baseball 20
6-13 Trojans 12u 16 Tallahassee Bombers 4
6-13 American Thunder 5 Sandlot 3
6-13 Crush Baseball 11 Tallahassee Renegades 11U 4
6-13 North Okaloosa Woodpeckers 2 Sandlot 23
6-13 Trojans 12u 15 Tallahassee Renegades 11U 0
6-14 Tallahassee Bombers 9 Tallahassee Renegades 11U 11
6-14 Sandlot 13 North Okaloosa Woodpeckers 2
6-14 Sandlot 10 Tallahassee Renegades 11U 0
6-14 Trojans 12u 16 Crush Baseball 1
6-14 American Thunder 5 Storm Baseball 0
6-14 Trojans 12u 13 American Thunder 7

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Chaos 4-0-0 0-0-0 1 2
Tri County Lightning 2-2-0 0-0-0 2 4
South Walton Hawks 2-1-0 0-0-0 3 1
Slammers 1-2-0 0-0-0 4 3
Sandlot 12U 3-1-0 0-0-0 5 5
Pirates 2-2-0 0-0-0 6 6
WSA 12U RED 0-3-0 0-0-0 7 7
Iron Sluggers 0-3-0 0-0-0 8 8

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-13 Tri County Lightning 6 Pirates 7
6-13 Tri County Lightning 6 WSA 12U RED 4
6-13 Sandlot 12U 13 Pirates 3
6-13 WSA 12U RED 1 South Walton Hawks 11
6-13 Iron Sluggers 1 Slammers 15
6-13 Chaos 10 Sandlot 12U 4
6-13 Slammers 1 South Walton Hawks 3
6-13 Chaos 15 Iron Sluggers 1
6-14 Pirates 15 WSA 12U RED 2
6-14 Sandlot 12U 8 Iron Sluggers 4
6-14 Pirates 6 Sandlot 12U 7
6-14 Chaos 13 Slammers 3
6-14 South Walton Hawks 3 Tri County Lightning 8
6-14 Tri County Lightning 4 Chaos 18

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Florida Aces Elite 4-0-0 0-0-0 1 1
Hustlers Baseball 3-1-0 0-0-0 2 2
Dothan Bandits 1-2-0 0-0-0 3 3
Lynn Haven Dolphins 1-3-0 0-0-0 4 5
Hitmen Baseball 0-3-0 0-0-0 5 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-13 Lynn Haven Dolphins 0 Florida Aces Elite 13
6-13 Dothan Bandits 6 Lynn Haven Dolphins 3
6-13 Florida Aces Elite 9 Hitmen Baseball 1
6-13 Dothan Bandits 4 Hustlers Baseball 5
6-13 Hitmen Baseball 7 Hustlers Baseball 8
6-14 Hitmen Baseball 0 Lynn Haven Dolphins 13
6-14 Hustlers Baseball 14 Dothan Bandits 0
6-14 Florida Aces Elite 7 Lynn Haven Dolphins 2
6-14 Florida Aces Elite 10 Hustlers Baseball 0

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seamheads 4-0-0 0-0-0 1 1
LA Dodgers 2-2-0 0-0-0 2 2
Bama Blue Jays 14U 1-2-0 0-0-0 3 3
Panhandle Trojans 1-3-0 0-0-0 4 5
Wiregrass Cardinals 14U 1-2-0 0-0-0 5 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-13 LA Dodgers 10 Panhandle Trojans 3
6-13 LA Dodgers 2 Bama Blue Jays 14U 5
6-13 Panhandle Trojans 4 Wiregrass Cardinals 14U 5
6-13 Seamheads 9 Bama Blue Jays 14U 3
6-13 Seamheads 7 Wiregrass Cardinals 14U 1
6-14 Wiregrass Cardinals 14U 2 Panhandle Trojans 9
6-14 LA Dodgers 5 Bama Blue Jays 14U 0
6-14 Seamheads 5 Panhandle Trojans 4
6-14 Seamheads 10 LA Dodgers 9

Event Address: 3625 CAVERNS RD, MARIANNA, FL 32446

Map and Directions Map and Directions

Weather: